כארבע שנים אחרי שהתפוצצה פרשת הולילנד אישרה השבוע הוועדה המקומית תוכנית חדשה שמצמצת את היקף הבנייה למגורים במתחם. מדובר בתוכנית שכבר הוצעה בוועדה המחוזית וכעת גם המקומית מסכימה לתוואי המסתמן בה.

מה הפך להיות אטרקציה תיירותית?
הג'וב החדש של המורשע בפרשת הולילנד
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

התוכנית החדשה מבטלת בניית מגדל נוסף למגורים ובמקומו הוחלט להקים מבני ציבור. עוד הוחלט להפוך את שטחי המגורים במתחם המערבי לשטחים ציבוריים. עוד נקבע כי בתום פגרת העירייה יתקיים דיון פרטני יותר ויוחלט אילו שטחים בדיוק יוסבו לטובת הציבור.ההחלטה התקבלה למרות האפשרות שהיזמים יעתרו נגדה. יו"ר הוועדה וסגן ראש העירייה קובי כחלון הודיע שהנושא נבדק משפטית ושהעירייה זוכה לגיבוי הן ממשרד המשפטים והן ממשרד האוצר במקרה של תביעות מהיזמים על הנזק הכלכלי שייגרם להם כתוצאה מצמצום אחוזי הבנייה. מובן שהסבירות לכך פחתה בעקבות ההרשעה של מרבית המעורבים בפרשה.

חבר המועצה והוועדה המקומית תמיר ניר בירך על הגשת התוכנית: פרויקט הולילנד נולד בחטא ובשחיתות ולצערי יישאר ברובו לדיראון עולם בקו הרקיע של העיר. התוכנית המוצעת באה למנוע את המשך הבנייה ולתקן ולו במעט את מה שעוד ניתן לתקן".

לגבי המתחם הצפוני, שאותו רכש איל המרכולים רמי לוי - אושרה בו הקמת שלושה מגדלים של כ־18 קומות למגורים. לוי רכש את המתחם מכונס נכסים זמן קצר לפני שהפרשה נחשפה, ועל כן הבנייה התעכבה.