צילום: מתוך אתר החברה 78 אלף שקל למ"ר. זהו המחיר הממוצע ששולם עבור שלוש דירות פאר במלון 'אוריינט' שבונה ישרוטל במושבה הגרמנית.

אירוע המאיון של אבי אלבז
כך הפכו דירות הרפאים למשאבת כסף

'אוריינט' ישתייך לקבוצת מלונות היוקרה של הרשת - Isrotel Exclusive Collection. נוסף על כ־240 חדרים וסוויטות מפוארות יציע המלון ספא יוקרתי, בריכה ומרכז כנסים גדול, וכך יתפוס את מקומו בצמרת מלונות היוקרה בבירה.


לצד הדירות נבנו גם 11 יחידות דיור יקרות במיוחד, שחושבו, כאמור, לפי ממוצע של 78 אלף שקל למ"ר. נכון לשבוע הנוכחי נמכרו במתחם שתי דירות גן ופנטהאוז. שתי יחידות נוספות נמצאות לקראת מכירה וכבר נחתם לגביהן הסכם מקדים. דירות הגן רשמו מחיר של 21 מיליון שקל, ואילו קונה הפנטהאוז שילם 18 מיליון שקל.

הדירות נמצאות במבנים לשימור שנבנו בסוף המאה ה־19 בידי הטמפלרים ומאז שנות ה־60 שכן בהם מכון הסיבים. השטח הממוצע של דירה במתחם יעמוד על כ־250 מ"ר, ולשתי דירות הגן יש חצרות פרטיות של יותר ממאה מ"ר. לדיירים תהיה גם חניה פרטית תת־קרקעית, ובתוספת תשלום הם יזכו לקבל גם מגוון שירותים מחברת הניהול 'ישרוטל רזידנט'. המתחם נמצא בשלבי בנייה מתקדמים ואמור להתאכלס בחודש מרץ 2017. המלון עצמו ייפתח כמה חודשים קודם לכן, כבר לקראת סוף השנה הנוכחית.

לצד שני המבנים לשימור של ארבע הקומות, שישמשו לדירות, החלק המרכזי והגדול במתחם של שבעת הדונמים יהיה בית מלון של 250 חדרים. המלון יתנשא לגובה של שמונה קומות ויכלול שתי בריכות (בריכה מקורה בקומת התחתונה ובריכה פתוחה על הגג) ואולם אירועים גדול שיוכל להכיל עד 700 איש.

רשת ישרוטל מונה כיום כ־16 בתי מלון, מחציתם באילת. זהו פרויקט הדיור הראשון של הרשת, שהתמחתה עד כה רק בהקמה ובהפעלה של בתי מלון. המלון במושבה הגרמנית גם יהיה הנציגות הראשונה שלה בבירה. הוא יפעל כחלק מתת־רשת של מלונות הבוטיק של ישרוטל, שכוללת גם את מלון 'כרמים' בקרית ענבים, מלון 'בראשית' במצפה רמון ומלון 'יערות הכרמל'.

ישרוטל: "מלון היוקרה החדש שהולך ונבנה בפתח המושבה הגרמנית ייקרא 'אוריינט' וצפוי לתפוס את מקומו בצמרת מלונות היוקרה האיכותיים בבירה. במלון מוצעות גם למכירה 11 דירות מגורים יוקרתיות, שמהן נמכרו שתי דירות גן ודירת פנטהאוז, ושתיים נוספות במשא ומתן מתקדם לקראת חתימה. שלוש הדירות שנמכרו הן הגדולות ביותר בפרויקט ושטחן כ־250 מטר.