השלט. צילום: אדווה חולי

השבוע נעלם ללא שום הודעה מוקדמת השלט הענק של טליתא קומי במרכז העיר ברחוב המלך ג'ורג' ברחבה שליד המשביר הישן. מדובר בשלט שהוא מעשה אומנות ושחזור של השלט המקורי בשילוב מתכת ועץ מימי הבניין ההיסטורי לשימור שרק חזית שלו נותרה כיום.

במועצה לשימור אתרים חששו כי מדובר בגניבה של שודדי מתכות, שכן במספר מבנים היסטוריים לשימור בעיר נגבנו בשנה האחרונה שלטי מתכת של המועצה לשימור. כמו כן, נפגעו והושחתו גם שלטים והמבנים לשימור עצמם על ידי מעשי ונדליזם שונים.

השלט כיום. צילום : אדווה חולי

בין השאר, מדובר בשלט שהוצב בבניין מגוריו של ראש העיר המיתולוגי, טדי קולק ברחביה ובשער מנבלאום על קו התפר ההיסטורי ליד מלון עץ הזית.

מבדיקה של מיינט ירושלים מסתבר כי, במקרה הנוכחי, לא מדובר בשוד מתכות או במעשה ונדליזם, אלא שהעירייה אחראית על הורדת השלט שנמצא כי הוא פגום וזקוק לשיפוץ וחיזוק. לאחר השיפוץ העירייה מתכוונת להחזירו למקום הראוי לו על חזית הבניין ההיסטורי.

טליתא קומי, בנוסף לערך ההיסטורי של הבניין שנהרס לטובת הקמת מגדל העיר, המקום הפך עם השניים לנקודת ציון מפורסמת בעיר ושנים רבות שימש כנקודת מפגש ואף כיכב במדורי ההיכרויות שלפני עידן האינטרנט.

תגובת העירייה: "השלט הוסר בגלל בלאי ובימים אלו נבחנות החלופות לשלט חדש. להערכתנו, השלט החדש יוצב בעוד מספר שבועות".