הנתונים שידאיגו את הנהגים הירושלמים: סביבת המרכז הרפואי הדסה עין כרם היא האזור המבוקש ביותר לחניה בירושלים - כך עולה מנתונים רשמיים של חברת פנגו שנאספו באמצעות הנהגים המשתמשים בפיצ'ר 'צייד החניה'. 

פקח רושם דוחות במתחם הדסה. צילום: שלומי כהן

מהבדיקה של אפליקציית החניה עולה עוד כי שוק מחנה יהודה ושדרות ממילא הם מתחמי הקניות שתושבי אזור ירושלים הכי אוהבים להגיע אליהם ולערוך בהם את הקניות. לפיכך הם הבאים בתור ברשימת האזורים שבהם נרשמו הכי הרבה חיפושים אחרי חניה.

הנתונים מתפרסמים במקביל לתחילת העבודות על הקמת חניון עיני ברחוב אגריפס, שאמור לכלול 350 מקומות חניה. אף שהפרויקט מעורר מחלוקת מסוימת עקב התנועה הרבה שהוא צפוי להכניס לרחוב אגריפס הצר והעמוס, בסביבת השוק אין ויכוח על כך שאכן צריך לאתר פתרונות חניה נוספים.

כשמפלחים את חיפושי החניה לרמת הרחובות עולה כי הרחובות רות והלל זוכים להיכלל ראשונים בחיפושים מבין אלו שבהם הכי קשה למצוא מקום חניה פנוי. הרחובות כנפי נשרים, אגריפס והמלך ג'ורג' הם הבאים בתור ברשימה, הכוללת את המקומות שהכי הרבה נהגים חיפשו בהם חניה.

במהלך החודש צפויה העירייה לסיים את הסרת המדחנים מכל שטחי העיר. באפליקצית החניה טוענים כי ההסברה הטובה והעלאת המודעות בנושא הסרת המדחנים מירושלים (כמו גם מבני ברק) הביאו לעלייה של 14 אחוז בשימוש ב'פנגו'. עלייה דומה נרשמה גם בשימוש בפיצ'ר הטכנולוגי 'צייד החניה'.

עשרת האזורים המבוקשים לחנייה בירושלים

ה'צייד' הוא אופציה חדשה יחסית באפליקציה, שהושק לפני יותר מחצי שנה וצבר כבר מעל 600 אלף שימושים. פקידו הוא לנווט את הנהגים אל מקום חניה פנוי בקרבת יעד הנסיעה שלהם. הוא אמור להציג בפניהם את החלופות המשתלמות ביותר למציאת חניה.

סמנכ"לית השיווק של 'פנגו', אירית גולדברג: "בערים כמו ירושלים הביקוש לחניה עולה באופן חד, וכאן נכנס 'צייד החניה' ".