הבנייה תסתיים בקרוב? צילום: עמית שאבי

בנייה בהילוך איטי: מרדכי ורבקה אוריה, בני זוג מחיפה, רצו לעבור להתגורר בעיר הקודש עם צאתם לגמלאות ורכשו דירה מקבלן ברחוב החיד"א בבית וגן. כעת, 12 שנה אחרי תחילת הבנייה ועשר שנים מאז מועד המסירה המיועד, הדירה עוד לא הושלמה, לטענתם, והשניים עדיין מחכים לפתרון שיאפשר להם להעביר את יתרת שנותיהם בשכונה הדתית.

מכתב התביעה שהגישו השניים לאחרונה לבית משפט השלום בעיר עולה כי הסכם הרכישה של הדירה נחתם כבר בשנת 2005. בחלוף השנים, לאחר שמסירת הנכס המשיכה להתעכב, נעתרו בני הזוג לחתום בשנת 2011 על הסכם נוסף לקבלת דירה אחרת מאותו יזם. גם מועד המסירה של הדירה הזאת, שנועד להיות בשנת 2013, חלף כבר מזמן.

כעת תובעים בני הזוג אוריה מהיזם, יצחק מלכה, 300 אלף שקל כפיצוי על עוגמת הנפש שנגרמה להם ב־12 שנות ההמתנה. כמו כן הם מבקשים פיצוי על פי חוק על האיחור במסירת הדירה בסך של כ־510 אלף שקל שיקוזז מיתרת התשלום עבור הדירה, לאחר שכבר שילמו עבורה מקדמות של כמיליון שקל. בנוסף הם מבקשים כמובן לקבל סוף סוף את הכס לידיהם.

לטענת השניים, חלומם לעבור לירושלים הולך ונגוז ונגרמה להם עוגמת נפש רבה שרק הולכת וגדלה. בתביעה שהגיש בשמם עו"ד יוסף בן דור, מצוין עוד כי במועד הרכישה היה התובע בן 71, אחרי שנים רבות כרב וכאב בית הדין הרבני בחיפה, ורעייתו היתה בת 66 וכל רצונם היה לעבור לירושלים כדי להתקרב לבני משפחתם ולהשתלב בקהילה המקומית של שכונת בית וגן. עתה, במועד הגשת התביעה, הרב כבר בן 83 ואשתו בת 77, והם טוענים בכתב התביעה שיכולתם להיקלט בקהילה המקומית באופן מכובד הפכה בלתי מעשית.

יצחק מלכה, היזם ומנהל חברת '610 בית יצחק בע"מ': "התביעה התקבלה והועברה לטיפולו של עורך דין”.