אמריקן קולוני. צילום: מיקלה בורסטו-עוזיאל

מלון 'אמריקן קולוני' הירושלמי נבחר למלון הבוטיק הטוב בישראל לשנת 2017. זו הפעם הרביעית בה זוכה מלון 'אמריקן קולוני' בתואר היוקרתי לאחר שהוענק לו תואר זה בפעם הראשונה בשנת 2013 ולאחר מכן בשנים 2015 ו- 2016. 

'World Travel Awards' הינו מותג עולמי הידוע כסימן היכר של איכות ומצוינות בתעשיית התיירות. בכל שנה נבחרים מוסדות התיירות המובילים בעולם על ידי אנשי מקצוע וצרכנים מתחום התיירות עם מעל ל-650,000 הצבעות.

מנכ”ל המלון, תומאס ברונטאלי, ציין הבוקר (יום ב') בעקבות הידיעה על הזכייה בפרס היוקרתי: "אנו גאים מאוד על בחירת אמריקן קולוני למלון הבוטיק המצטיין לשנת 2017 בישראל ועל הבעת האמון וההערכה מצד הארגון World Travel Awards. נציין כי זוהי זכייתנו הרביעית בתואר שנחשב כאוסקר של תעשיית התיירות בעולם.

"בשנים האחרונות ביצע המלון שורה של שינויים, שיפוצים ושדרוגים במטרה לתת חוויה מיוחדת וטובה לאורחינו. המלון בעל הדירוג הרשמי של חמישה כוכבים מטעם משרד התיירות, משקף נאמנה את שיטת הדירוג האירופאית המקובלת בעולם. אני מבטיח כי נמשיך לשמור על רמת השירות הגבוהה ,האווירה וחווית האירוח הייחודית כל כך למלון. אני מזמין את הקהל המקומי להגיע אלינו ולחוות את רמת האירוח, השירות והקולינריה שמעניק המלון".

אמריקן קולוני. צילום: מיקלה בורסטו-עוזיאל

ברבות השנים ובזכות קסמו הרב וההיסטוריה העשירה שלו הפך מלון "אמריקן קולוני ירושלים" למקום המועדף על ידוענים הנמנים על שמנה וסלתה של החברה העולמית, פוליטיקאים בעלי שם, שגרירים, עיתונאים ואושיות תרבות מובילות דוגמת טוני בלייר, ריצ'רד גיר, בוב דילן, סר וינסטון צ'רצ'יל, ג'ורג'יו ארמאני ועוד.

המלון שנבנה בסגנון עות'מאני בשנת 1860 כארמונו של הפאשה ראבח דאוד אל-חוסיני, מתהדר בקשתות מרהיבות-עין, ריהוט עשיר וסוויטות מרווחות ומעוררות השראה. מבניו רבי היופי של המלון, גני הירק השופעים, הבריכה השלווה, המסעדות המשובחות והברים השוקקים מצדיקות את המוניטין של המלון החל מ-1902 ולאורך שנים כנווה מדבר חוזרים אליו אורחיו פעם אחר פעם. 92 חדרי המלון נחלקים לשבעה סוגים שונים של חדרים וסוויטות, שכל אחד מהם מהלך קסם בסגנונו המיוחד.