הסטודנטים של עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים. צילום: באדיבות המכללה

בשבוע שעבר התקיים בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים אירוע "הסרת הלוט" בפרויקט אקוטק של עמותת מחשבה טובה. במסגרת התכנית העמותה מפעילה את תכנית היזמות העסקית של NFNF- תכנית בינלאומית המופעל בארץ על ידי ג'וינט- אשלים.

באירוע השתתפו נערים ונערות ממגוון קבוצות מרחבי הארץ ושופטים מעולם היזמות והעסקים ובהם פרופ' רוזה אזהרי נשיאת המכללה, ד''ר רפי אבירם מנכ''ל המכללה ומר מיכאל מזרחי, מנהל הרשות למחקר חדשנות ויזמות במכללה.

בתחילת האירוע נערך משחק "מינגלינג" במהלכו תרגלו הנערים והנערות את יכולות ההצגה העצמית שלהם וקיבלו כרטיסי ביקור דמה מאנשי הצוות והשופטים. במהלך הערב, הם הציגו את הרעיונות הראשוניים שלהם ליוזמות עסקיות וקיבלו משוב מקצועי מהשופטים להמשך התהליך. הנערים והנערות הציגו יוזמות מעניינות, חדשניות ומבטיחות שעוררו התלהבות רבה בקרב השופטים שהתרשמו מאוד מהרעיונות ומאופן הצגתם.

במהלך הכנס הוצגו הפרויקטים של בוגרי המכללה של המחלקה להנדסת חומרים מתקדמים. בין הפרויקטים שהוצגו בכנס: "תכנון ופיתוח התקן למניעת פריקה של מפרק ירך לאחר ניתוח להחלפת ירך תוך שימוש בחומרים פולימריים", עבודתו של אהוד להבי. בפרויקט אופיין ופותח תוסף פולימרי, שיאפשר טווח תנועה מלא של המפרק ויוכל למנוע פריקה של מפרק הירך לאחר ניתוח להחלפת ירך.

עשרות צעירים השתתפו. צילום: באדיבות  עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

פרויקט נוסף שהוצג בכנס של הסטודנט אסעד עוודאללה: "חקירת תופעת פריכות עדשות IG6 המשמשות במערכת Infra-Red". הפרויקט מתמקד בשימוש בזכוכיות קלקוגניות כמצע לעדשות במערכות לראיית לילה בהתקנים אלקטרואופטיים.  

באירוע הציגו גם צוות גלאיכוהול של מחשבה טובה, הצוות שזכה בשנה שעברה בתחרות וייצג את ישראל בתחרות העולמית במרס הקרוב.

אירוע הסרת הלוט הוא הראשון מבין שני אירועים שנתיים, אליו מגיעות קבוצות הנוער של העמותה מכל הארץ ומציגות בפני שופטים, מתחומים וממגזרים שונים, את הפרויקטים עליהם עמלו על מנת לקבל משוב ולהשתפר לקראת אירוע הגמר שייערך בסוף השנה.

שתי הקבוצות שתזכנה באירוע הגמר במקומות הראשונים, ייצגו את 'מחשבה טובה' באירוע הגמר הארצי של NFTE ישראל (המופעלת ע"י ג'וינט אשלים), והקבוצה הזוכה תייצג את ישראל בתחרות העולמית בניו-יורק.

ד"ר רפי אבירם, מנכ"ל המכללה: "כמו בעבר, שמחנו על ההזדמנות לקחת חלק ואף לארח את האירוע החשוב הזה, שמתכתב בד בבד עם רצונה של המכללה לגשר על פערים חינוכיים ולתת הזדמנות שווה לכל מי שמעוניין ללמוד".

אורנית בן ישר, מנכ"לית מחשבה טובה: "תכנית אקוטק פועלת מעל 8 שנים, מקדמת נערים ונערות בעולם הטכנולוגיה והיזמות, ועד היום ממשיכה להפתיע ולרגש אותנו".

עמותת מחשבה טובה הוקמה בשנת 2003 על-ידי אנשי חינוך והיי-טק במטרה לחבר אוכלוסיות מוחלשות להזדמנויות שמייצר עולם הדיגיטל והמחשבים וחרטה על דגלה לגשר על פערים חברתיים באמצעות טכנולוגיה.