17 קומות. מלון אינטרקונטיננטל ירושלים. הדמיה: האדריכלים יהודה פייגין וארתור ספקטור

המרוץ אחר חדרי המלון: אלף חדרי מלון חדשים צפויים להתווסף לעיר כבר במהלך השנה הקרובה, על פי נתונים של רשות התיירות ברשות לפיתוח ירושלים (הרל"י). למעשה, ירושלים היא העיר עם תוספת חדרי המלון המשמעותית ביותר בארץ בשנה החולפת (450 חדרים) וכיום מצאי חדרי האירוח בה עומד על 10,740. אם כל תוכניות הבנייה יסתיימו במועדן, ירושלים תחלוף בשנה הבאה על פני אילת ותהפוך לעיר עם מספר חדרי מלון הגדול ביותר בארץ.

ברשימה המלאה של בתי המלון החדשים שייפתחו בשנים הקרובות, שפורסמה ב"ידיעות ירושלים" וכעת מתפרסמת כאן לראשונה במלואה, בולטים בשנה הקרובה המלון השני של רשת איביס הבינלאומית, שתפתח במדרחוב בן יהודה מלון של 120 חדרים, אחרי שרק לפני שבועות ספורים הם פתחו בירושלים את מלונם הראשון בישראל, ברחוב אריסטובולוס. עוד ברשימה: בית הבישוף ברחוב הנביאים, שם ייפתח מלון בוטיק של 50 חדרים.

מתקפת מותגי הפרימיום

בשנת 2020 ייפתח גם המלון החדש של רשת אינטרקונטיננטל הבינלאומית, שמפעילה כרגע מלון יחיד בתל אביב. המלון נמצא כבר בתהליכי בנייה במתחם 'סולל בונה' הישן ברחוב המלך ג'ורג', מול בית הכנסת הגדול ולא הרחק ממלון לאונרדו פלאזה הוותיק. האחרון עתיד לשדרג את יוקרתו בשנים הקרובות תחת מותג הפרימיום של רשת פתאל וייקרא 'הרודס ירושלים'.

באינטרקונטיננטל יהיו מעל ל־200 חדרים, והוא למעשה מלון היוקרה השני שייפתח בעיר אחרי האוריינט במושבה שהחל לפעול השנה והיה המלון הראשון בעיר של רשת ישרוטל.

עוד צפו להיפתח בשנים הקרובות מלון חדש במתחם כי"ח ליד השוק - מלון בוטיק שיקום במבנה ההיסטורי של בית אליאנס. לפני כן, במהלך שנת 2019, ייפתחו גם מלון 'משכנות התיאטרון' שבונה חברת 'האחים חסיד' מול תיאטרון ירושלים, ומלון נוסף של חברת נצב"א ובו 329 חדרים, שימוקם בין הסינמה סיטי לשכונת משכנות האומה.

מוכרים את ירושלים

כדי שאפשר יהיה לאכלס את כל  חדרי המלון החדשים, חתמה רשות התיירות לפני כמה חודשים שני הסכמי שיווק גדולים עם שני סיטונאי התיירות הגדולים בעולם: תומס קוק ורשת TWI.

הממונה על רשות התיירות בהרל"י אילנית מלכיאור: "היתה לנו התדיינות ממושכת איתם. עד לפני חמש שנים הם לא גילו כל עניין להכניס את ירושלים לרשימת היעדים שלהם. השקענו בכך הרבה משאבים ותקציבים, אבל על כל דולר שמגיע מאיתנו הם משקיעים פי עשרה. הם נמצאים בכל העולם וכבר כמה חודשים הם מוכרים את ירושלים בכל נקודה שלהם, ברשת וגם אוף ליין. בכלל, הכניסה של רשתות בתי מלון בינלאומיות כמו איביס חשובה לעיר, מעבר לחוזק שלהם, מפני שהם מתמחים בשיווק אגרסיבי ומוודאים שהחדרים לא יישארו ריקים".

עוד כלי חדש לשיווק בתי המלון הירושלמיים בעולם הוא חמש הנציגויות שהקימה רשות התיירות בחו"ל. מדובר בנציגים ובסוכנים מקומיים שנמצאים בקשר שוטף עם הרשות ומקדמים חבילות, טיסות ולינות בעיר. הם עוסקים גם בפרויקטים מיוחדים, לדוגמה מרתון ירושלים, שיהיה בין גולות הכותרת בתקופה הקרובה. הנציגויות נמצאות בגרמניה, איטליה, רוסיה וצרפת.

מלכיאור: "מדובר בתיירים עצמאים ברובם ולא בקבוצות. לפיכך, גם כשיש אירועים ביטחוניים הם פחות מושפעים מהם ואחוז הביטולים נמוך".