הבניין בגולומב. המיזם נתקע תשע שנים. צילום: יואב דודקביץ'

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה לפני שבוע את פרויקט הפינוי־בינוי הגדול ברחוב גולומב, ובכלל זה הריסת שיכון הרכבת הארוך שבו מתגוררות 112 משפחות ב־14 כניסות שונות. על פי התוכנית שאושרה בוועדה, בראשות סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן, ייבנו במקום מגדל של 31 קומות ועוד ארבעה מגדלים נמוכים יותר של 17-12 קומות, ובסך הכל 425 יחידות דיור.

במקור ביקשו היזמים לבנות במקום השיכון הישן 448 יחידות, אך הוועדה החליטה לצמצם את מספר הדירות כדי להקטין מעט את צפיפות הבנייה. חבר המועצה איתי גוטלר, תושב שכונת קרית יובל, אף שיבח את החלטת הוועדה למרות היותו חבר אופוזיציה: "מגיע לתורג'מן ולכל הדרג המקצועי יישר כוח גדול שהם מצליחים לקדם פרויקט מורכב שהיה תקוע שנים", אמר.

פרויקט גולומב.הדמיה: קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים

עם זאת, בשל המגדלים הגבוהים מתעורר החשש, שמגובה גם בדוחות מקצועיים, מכך שמשטר הרוחות באזור ישתנה וייצור מטרדים בסביבת המגדלים. לפיכך אישרה הוועדה לבנות בכמה מקומות אלמנטים אדריכליים למיתון רוחות, בלי לחשב אותם  בזכויות הבנייה הכוללות כדי לא לפגוע בהיקף הבנייה. כמו כן ייבנו במקום גני ילדים ומעונות יום. לאורך חזית נמתחם הפונה לרחוב גולומוב תוקם טיילת ויפותח פארק ציבורי פתוח.

הוועדה דנה גם בנושא פינוי האשפה מהמתחם וקבעה כי כל מגדל מגובה של 12 קומות ומעלה יחויב לכלול פיר לפינוי אשפה שיחובר לדחסנית קבועה בחניון התת־קרקעי שלו.