ירושלים. צילום: אדווה חולי

עוד מאמץ לבלום את ההגירה השלילית מהעיר: בעוד מחירי הדירות בעיר עולים בהתמדה וזוגות צעירים לא יכולים להרשות לעצמם דירה חדשה, מיזם חדש של העירייה מבקש לסייע לכמה עשרות מהם להישאר בבירה. פרויקט דיור חדש יציע להם שכירות ארוכת טווח לעשרים שנה בדמי שכירות מוזלים.

העירייה מזמינה בימים אלה יזמים להתמודד במכרז לחכירת מגרש המיועד לבניית 72 יחידות דיור למגורים המיועדות להשכרה, לצד שטחי מסחר, משרדים, חניונים ושטחי ציבור. הפרויקט כולל תכנון והקמה של בניין של שמונה בין הרחובות עליאש ומסילת ישרים, צמוד לתיאטרון בית מזי"א.

על פי התוכנית כל יחידות הדיור בבניין ייועדו להשכרה ארוכת טווח למגורים. 40 דירות, שהן 55 אחוז מהיחידות בבניין, יהיו בשטח של עד 45 מ"ר ויוצעו בשכר דירה מפוקח ומופחת הנמוך ב־20 אחוז ממחיר השוק (כ־85 שקל למ"ר), עם דמי ניהול שלא יעלו על ארבעה שקלים למ"ר. כלומר דמי שכירות ממוצעים של 2,975 שקל לדירה ודמי ניהול של עד 140 שקל לחודש. שאר הדירות יושכרו בשוק החופשי.

בפרויקט יבנה גם חניון ציבורי של 180 מקומות ועוד 87 מקומות לדיירים. שטח המשרדים במתחם יעמוד על 2,820 מ"ר ועוד 1,160 מ"ר יוקצו לחנויות ולמסחר.

בעירייה אמרו השבוע שהתוכנית נועדה ליצור ודאות בגובה תשלום שכר הדירה, בסכומים נמוכים ממחיר השוק. מדובר בחלק ממכלול של פעולות שנועדו להגביר את האטרקטיביות של העיר לצעירים, ובמקביל להחזיר את מרכז העיר להיות הלב הפועם של ירושלים.