מרכול עדיקא.  צילום: יואב דודקביץ'

מהפך בסופר עדיקא. המרכול השכונתי הוותיק בלב הקטמונים אומנם ימשיך לפעול כרגיל, אך במגרש שעליו הוא עומד ייבנה מיזם חדש למגורים, במסגרת המגמה לצופף את השכונות הוותיקות של ירושלים.

על פי התוכנית, שאושרה להפקדה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, יוקמו במתחם רחב הידיים ברחוב יוסי בן יועזר שני מבני מגורים בגובה של עד שמונה קומות, ובהם 58 יחידות מגורים. נכון להיום המגרש בנוי רק בחלקו והשטחים הפתוחים לצידו משמשים לחניה עבור לקוחות המרכול ותושבי השכונה. במתכונתו המחודשת יכלול המתחם גם חניון תת־קרקעי ובו שלושה מפלסים עבור הדיירים. בקומת הכניסה לבניינים החדשים תוכשר קומת מסחר ובה ייפתח מחדש הסופרמרקט השכונתי הוותיק.

את הבקשה הגיש ניסים עדיקא בשם משפחת עדיקא, שמחזיקה כבר שנים רבות בבעלות על השטח ברחוב יוסי בן יועזר 22 ובמרכול הנקרא על שמה.

אומנם מדובר בתוכנית יצירתית בקטמונים לשילוב בין מסחר למגורים אך היא לא יחידה במינה. בעיר קיימות כבר כמה תוכניות נוספות לניצול שטחי מסחר של סופרמרקטים וסניפים של רשתות שיווק לצורכי בנייה למגורים. בגבעה הצרפתית לדוגמה מקודמת תוכנית של רשת קואופ לבניית מגדל מגורים מעל לסופר הקיים במרכז המסחרי השכונתי, ואילו ברחוב רמב"ן ברחביה קיימת תוכנית לבניית בית מלון שיתפוס את מקומו של סניף נוסף של אותה רשת קמעונאית. וכמובן זכורה לכול היוזמה הראשונה בתחום הזה, של בניית מגדל למסחר ומגורים על גג הסופרמרקט בכיכר דניה בבית הכרם, ממש על שדרות הרצל.