רחוב בלפור. צילום: עמית שאבי

ברחוב בלפור, שבו חולפות שוב ושוב שיירות של מנהיגים מהעולם בדרכם אל מעונו הרשמי של ראש הממשלה, יחלו בעבודות שיפוץ בקרוב ביוזמת משרד ראש הממשלה. במסגרת השדרוג, הכביש והמדרכות ברחוב יתוקנו, העירייה תחליף עמודי תאורה, ותטפל בגינון ובפחי האשפה. 

עבודות השיפוץ הן יוזמה של דרורית שטיינמץ, ראש אגף תקציבים ופרויקטים במשרדו של נתניהו, שסברה כי מכיוון שמדובר בבית שאליו מגיעים שועי עולם, יש לשפר את נראות הרחובות בלפור וסמולנסקין שבהם הוא שוכן.

עיריית ירושלים נעתרה לבקשת משרד ראש הממשלה לבצע את העבודות ללא עלות, אך מאחר ומשרד רה"מ ביקש לשדרג את עמודי התאורה לדגם משופר יותר שעליו ניתן לתלות דגלים במאונך כמו מחוץ לבית הנשיא, העירייה ביקשה את השתתפות המשרד ועדת המכרזים אישרה אתמול (א') את ההוצאה.

בהתאם לסיכום שהושג, משרד ראש הממשלה יישא בעלות החלפת 10 עמודי תאורה ובהוספת עמוד תאורה אחד בסכום כולל של 326,704 שקלים. העירייה תממן את החלפת שמונת העמודים הנותרים.

מעון ראש הממשלה ברחוב סמולנסקין פינת בלפור נמצא בגבול בין שכונת טלביה (קוממיות) לבין שכונת רחביה – מהשכונות היוקרתיות בבירה.

המעון אינו מבודד אלא ניצב בין בתים שבהם מתגוררים אזרחים מהשורה. אך סידורי האבטחה הקפדניים ברחוב גורמים להם זה שנים ארוכות סבל רב. לפני כמה שנים התבקשו השכנים להגיע לעמדת השמירה במעון ראש הממשלה ולמסור למאבטחים תמונות עדכניות שלהם, כדי שניתן יהיה לזהות אותם בצאת מהרחוב ובחזרתם.

השכנים נדרשים להציג תעודה מזהה בעת כניסתם לאזור, ולעתים קרובות נשארים בבתיהם בזמן ששיירת ראש הממשלה יוצאת מהמעון או אישיות רמת מעלה מגיעה לשם. התושבים התלוננו פעמים רבות בעבר על כך שסידורי האבטחה ממררים את חייהם ופוגעים בשגרת יומם.