השטח המיועד לשכונה החדשה. צילום: שלומי כהן

השכונה החדשה כמעט יוצאת לדרך: אחרי יותר משנתיים וחצי שבהם חיכו התושבים לבניית השכונה החדשה, מורדות ארנונה – בחברה העירונית מוריה, שהופקדה על פיתוח התשתיות להקמת השכונה החדשה במורדות ארנונה, לא מחכים למכרז התקוע של רמ"י וגם לא לחתימה על הסכם הגג, והשבוע הוציאו מכרז לקבלת הצעות מחברות תשתית וקבלנים שונים לביצוע עבודות הפיתוח במתחם המתוכנן. ממילא עד לביצוע הליך המכרז ובחירת הקבלנים הזוכים ייקחו מספר חודשים. 

השכונה החדשה אמורה לקום בשטח שסופח לפני כשנה לעיר ונמצא עד לאחרונה בבעלות קיבוץ רמת רחל. במתחם יוקמו 1980 יחידות דיור חדשות. על פי תנאי המכרז של חברת מוריה  קבלני תשתיות הרשאים לגשת למכרז הינם קבלנים שממוצע ההכנסות השנתי שלהם בשנתיים האחרונות  עלה על 2 מיליון שקל ובראש המשרד עומד מהנדס אזרחי בעל תואר ראשון ממוסד אקדמאי מוכר מתחום ההנדסה האזרחית ובעל וותק של 10 שנות ניסיון לכל הפחות.

 העבודות כוללות חפירה, חציבה, טיפול בעודפי עפר, עבודות להכשרת כבישים והנחה של תשתיות מים, ביוב וניקוז.

עוד נקבע כי לחברה המציעה ולמהנדס הראשי שלה ניסיון מוכח בניהול פיתוח תשתיות לשכונה חדשה אחת לפחות בסדר גודל של כ- 1,000 יחידות דיור, בהיקף כספי של 100 מיליון שקל לפחות או של שתי שכונות בהיקף מצטבר של 180 מיליון שקל, משנת 2008 ועד היום. 

עוד נקבע כי המשרד המציע מעסיק לפחות 6 מהנדסים או לחילופין 4 מהנדסים ו-3 הנדסאים. כמו כן, על המשרד לייעד לפרויקט מורדות ארנונה 3 מהנדסים בתפקידים שונים של מנהל פרויקט, מנהל תכנון ומפקח על עבודות התשתית.

המכרז ייסגר ב-6 בספטמבר. לחברת מוריה שמורה הזכות לנהל משא ומתן עם המתמודדים השונים שהצעותיהם נמצאו מתאימות.