המרכול ימשיך לפעול בבעלות אחרת. צילום: עמית שאבי

עסקת ענק מסחרית בבית הכרם. רשת המרכולים קו־אופ מכרה לאחרונה את הנכס שבו פועל כבר יותר מארבעים שנה הסופרמרקט השכונתי הוותיק שלה. העיסקה, שיצאה לפועל אחרי שעברה תוכנית להשבחת הנכס, לא תפגע בפעילות הסניף, שכן מדובר במכירה והשכרה חוזרת לטווח רחוק שבה המוכר שוכר מהקונה את הנכס וממשיך לפעול בו.

העיסקה נחתמה לתקופה של עשרים שנה עם אופציה להארכה. מדובר בקומת מסחר יחידה בשטח של כ־850 מ"ר. הרשת אישרה את קיומה של עסקת מכירה בבית הכרם אך לא מסרה את גובה הסכום ששולם. לפי אומדן שערך השמאי עו"ד קובי ביר בהתאם לנתונים הידועים של הנכס ומקומו עולה שגובה העיסקה אמור לעמוד על כ־30 מיליון שקל והרשת תחויב בדמי שכירות של כ־190 אלף שקל בחודש.

הכנס הושבח בפעם הראשונה כבר לפני שנים רבות, ועל גג המרכול הוקם מגדל מגורים ומשרדים ובקומת הגג נפתח מרכז מסחרי.

נושא השבחת נכסי הנדל"ן של קו־אופ מעסיק כבר שנים רבות את הנהלת הרשת, שכן חלק ניכר מסניפי הרשת ממוקמים בלב שכונות באזורים של ביקושים גבוהים. מעל הגג של הקו־אופ בגבעה הצרפתית מקדמים לדוגמה תוכנית לבניית מגדל מגורים ומשרדים, ואילו במקום המרכול ברחוב רמב"ן היוקרתי ברחביה מקודמת להקמת בית מלון.

גם ברחוב קליינמן בקרית יובל אושרה תוכנית להריסת הסניף הקיים ובניית מרכול חדש במקומו ומעליו בניין מגורים של שמונה קומות עם חניון תת־קרקעי. שטח המרכול יעמוד על כ־300 מ"ר ושטחי המגורים יגיעו להיקף של 2,470 מ"ר. בסך הכול מתוכננות להיבנות במקום 21 יחידות דיור לרכישה או להשכרה עבור בעלי מניות של תאגיד קו־אופ בלבד.

קו־אופ: "במסגרת תהליכי ייעול הנדל"ן שברשותה, קו־אופ ישראל פועלת להשבחת נכסיה. לאחר השלמת התהליכים התכנונים מול העירייה נמכר סניף בית הכרם בעסקת 'מכירה ושכירות חוזרת' למשך 20 שנה".