מלון רימונים לשעבר ברחוב יפו. צילום: פרטי

בשורה בתחום המלחמה נגד 'הפילים הלבנים' בעיר: מלון רימונים לשעבר ברחוב יפו, שהיה סגור שנים רבות ועמד שומם ללא שימוש, ייפתח מחדש עוד במהלך השנה האזרחית הנוכחית, כמלון של 195 חדרים. בניגוד לרוב המלונות הגדולים בעיר, הוא לא ישתייך לרשת בינלאומית אלא יישאר בבעלות פרטית.

המלון, השוכן ברחוב יפו ליד מגדלי אגד ובניין חדשות עשר, יהיה בדרגה של 4 כוכבים סופריור וייקרא 'ליידי סטרן'. הוא יופעל בידי חברת ניהול בבעלות בעלי הנכס ולא באמצעות רשת ניהול. הבעלים הוא מיש אזרוואל מקזבלנקה, שמחזיק עסקים ונכסים בכל רחבי העולם. ובנו אלי ינהל בפועל את המלון במהלך הפתיחה. למשפחת אזרוואל נכסי נדל"ן רבים באירופה ובמרוקו והיא מחזיקה בבעלותה כמה חברות תעבורה.

זאת ההשקעה הראשונה של המשפחה בתחום התיירות בארץ, אך בכוונתם להתרחב בעתיד ולהקים מלונות נוספים. אחד היעדים הקרובים נמצא ברחוב אלנבי בתל אביב, שם מחזיקים בני אזרוואל מגרש לבנייה.

המלון הירושלמי נמצא בשני מבנים מחוברים. קומת הכניסה, בחזית רחוב יפו, נמצאת במבנה לשימור המחובר מאחור למגדל של 13 קומות. השם 'ליידי סטרן' נבחר כהוקרה לתורמת שהקימה במקור את המבנה לשימור, שבמשך שנים רבות פעל בו בית אבות. על גג המלון תיבנה סוויטה רחבת ממדים שתפעל כפנטהאוז. המבנה סבל בעבר מבעיות בקבלת ההיתרים והאישורים להפעלתו ולחיבור בין המבנים, שבעקבותיהן נאלצו הבעלים הקודמים לסגור את המקום.

המלון הנוכחי הוא המבנה הנטוש השני בתחום התיירות בעיר שהתגבש בשבועות האחרונים הסדר שיאפשר את הפעלתו מחדש. רק לפני כשבועיים אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה את התוכנית להריסת מלון פנינת ירושלים מול שער יפו ולבניית מלון חדש במקומו. יזמי המלון קיבלו אישור להקמת 16 דירות יוקרה כפיצוי על כך שלא הותר להם להגביה אותו בקומה נוספת עקב הקירבה הרבה לחומות העיר העתיקה.