שלושת התאומים. הדמיה: יגאל לוי אדריכלים

הגרסה המקומית של מגדלי התאומים היא בעצם שלישייה. בגבעת שאול מקדמים תוכנית לבניית שלושה מגדלי משרדים חדשים מעל לבנייה קיימת בפרויקט שמכונה 'בנייני התאומים'. כיום כבר ניצב במקום, ברחוב כנפי נשרים, בניין משרדים של חמש קומות עם חניון תת־קרקעי ושטחי מסחר במפלס הרחוב. על פי התוכנית המוצעת, שהופקדה השבוע בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, על הגג שלו ייבנו המגדלים החדשים.

בסך הכול גובה הבנייה יגיע ל־20 קומות, כך שלמבנה הנוכחי יתווספו עוד 15 קומות. את הפרויקט תכנן משרד האדריכלים יגאל לוי.

המעבר בין שלושת הבניינים יתאפשר דרך לובי משותף עליון שיוקם על גג הבנייה הקיימת. הוא יכלול בין השאר גם שדרה מסחרית של בתי קפה וחדר כושר בקונספט של 'סקי לובי' עם קירות זכוכית פנורמיים שמשקיפים אל הרחוב. כמו כן אושרה הפרשה לטובת הציבור בהיקף של 1,200 מ"ר, שתועבר לאחר הבנייה לשימוש העירייה ולבעלותה.

מאחר שהפרויקט ייבנה בצמוד לשלוחת הרכבת הקלה שתעבור בכנפי נשרים, החניה התת־קרקעית הקיימת בבניין כבר עונה על תקני החניה המופחתים הנדרשים, ולכן אין צורך להגדיל את החניון. לאור זאת, ומאחר שאין כמעט צורך בחיזוקים למבנה הקיים או בחפירות נוספות, לוח הזמנים להקמת המגדלים החדשים יהיה זריז יחסית.

יזמי הבניין הם משפחת פוזיאלוב מענף היהלומים, שבבעלותם מגדלי פז ברמת גן ובניינים נוספים במתחם הבורסה ליהלומים. כיום הם בונים את מגדל ספיר ברמת גן, שעתיד להיות אחד המגדלים הגבוהים ביותר בארץ. פוזיאלוב היו גם היזמים שבנו במקור את בית התאומים הנוכחי בגבעת שאול, אך כבר יותר מ־15 שנה הם אינם משקיעים בבירה. עכשיו נראה שהם מתכוונים לחזור ולהשקיע בקנה מידה גדול.