'המשביר' עם תוספת הקומות. הדמיה: קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים

מתחם חללי העבודה השיתופיים של WeWork בבניין המשביר הישן במרכז העיר עדיין לא נפפתח רשמית, אבל המיזם כבר קופץ מדרגה נוספת. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה השבוע תוכנית ראשונה לתוספת קומות למתחם, עם כמעט מאה יחידות דיור שיהפכו למתחם המגורים השיתופיים הראשון מסוגו בארץ.

במסגרת התוכנית שאושרה יוגבה המבנה שבו שכן בעבר הכלבו של המשביר לצרכן מארבע קומות לעשר, עם תוספת של כ־2,200 מ"ר שטחי תעסוקה ומשרדים, כ־4,300 מ"ר שטחי מסחר ועוד 98 יחידות דיור, רובן קטנות. שטח התוכנית עומד על כ־1.7 דונם באחד המקומות המרכזיים בעיר, ברחוב המלך ג'ורג'.

גולת הכותרת של התוכנית היא פתיחת מיזם WeLive הראשון בישראל. מדובר במודל שפונה בעיקר לצעירים ומשלב בין דירות פרטיות קטנות לשטחים משותפים שכוללים אזור התכנסות וישיבה משותף, מטבח, חדרי כביסה, ואפילו חדר כושר. בדומה לחללי העבודה של החברה, גם כאן השוכרים לא יידרשו להתחייב לתקופה ארוכה, דבר שמעניק להם גמישות רבה הן במגורים והן בתעסוקה.

על פי עיתון 'כלכליסט', המיזם זוכה לתמיכתה של עיריית ירושלים, במסגרת מדיניותה לעודד דירות קטנות (עד 45 מ"ר) במרכז העיר. המטרה היא להביא שוכרים צעירים להגיע להתגורר במרכז, שם יוכלו ליהנות משירותי התחבורה הציבורית ומהקירבה לאזורי הבילוי והמסחר העיקריים של העיר.

"התוכנית מהווה נדבך נוסף בתהליך התחדשות מרכז העיר ותואמת את מדיניות הוועדה המחוזית לבינוי לאורך צירי הרכבת הקלה", ציינה מתכננת המחוז שירה תלמי־באבאי. "היא תביא איתה תעסוקה איכותית והייטק למרכז העיר תוך עידוד שימוש בתחבורה ציבורית איכותית".

התוכנית היא יוזמה של חברת כלבו ירושלים בע"מ ונערכה ע"י משרד 'קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים'.