סטודמאייר. צילום: ראובן שוורץ

לפני שלושה חודשים הגיע טרנט לוקט, הזר החדש של הפועל, לחופשה פרטית בישראל. מזג האוויר הקפוא בקאזאן, קבוצתו בשנתיים האחרונות, גרם לו להתגעגע לשמש וכך הוא מצא את עצמו בתפר שבין אפריל ומאי, הרגעים המכריעים של העונה, עושה בטן גב בשמש הישראלית.

לפני כמה שבועות, כשהגיע הטלפון מהפועל, לוקט נזכר בנופים של ישראל, כשבמקביל היה מי שדאג לספר לו שהמצב הביטחוני כאן לא משהו. ועדיין,  הסיבה שמנעה מלוקט לחתום בהפועל או בקבוצה אירופית אחרת (לשחקן היו הצעות מארבע קבוצות באיטליה) זו ההחלטה שהעונה הוא ישחק ביורוליג. אחרי שהבין שהזמן עובר ושום קבוצת יורוליג רצינית לא באמת מוכנה להמר עליו, לוקט כיוון לארנה.

על פניו, לוקט הוא לא השחקן שבשבילו תקנו כרטיס. לא סקורר גדול גם לא אחד שמחשמל את ההיכל. אבל, ויש כאן אבל גדול, מדובר באחד משחקני ההגנה הטובים ביותר שהגיעו לכאן בשנים האחרונות. חומר אנושי משובח שבא לדפוק כרטיס בכל ערב, לא מסתכל על טור הנקודות בסטטיסטיקה האישית שלו, אלא בכמות החסימות, החטיפות והריבאונדים בכל ערב נתון. לא יהיה יומרני לומר שזה מאד מזכיר את הסגנון של נדב הנפלד.

עד כמה טרנט הוא רוצח בהגנה, תעיד העובדה שב-2013, אחרי שירות במכללת מרקט, הוא קיבל חוזה לא מובטח בסקרמנטו קינגס רק בגלל יכולות ההגנה שלו. את ההתפתחות שלו עשה השחקן בן ה-28 בהדרגה: אחרי המכללות התחיל בקטן בבראונשוויג הגרמנית, עבר לטרנטו האיטלקית, משם לבטיס הספרדית ואז לקאזאן. העובדה שקאזאן לא הצליחה בעונה שעברה לזכות ביורוקאפ וגם כשלה בניסיון להשיג כרטיס ליורוליג גרמה לה לוותר על השחקן. בעונה שעברה הוא העמיד ממוצעים של של 6.4 נקודות, 3.2 ריבאונדים ו-2.1 אסיסטים למשחק.

גיא גודס, שראה את השחקן במדי קאזאן בעונה שעברה במסגרת טורניר בו פגשו הרוסים את מכבי תל אביב, בטוח שמדובר בהחתמה מצוינת. "יש לטרנט את כל החבילה", אומר גודס. "שחקן קבוצתי, שומר מצוין, קליעה טובה ובעיקר הבנת משחק. זה רכש טוב של ירושלים". אגב, בהפועל עוקבים אחרי השחקן מאז ספטמבר, כמעט שנה, אחרי שלוקט הרשים את עודד קטש וגיא הראל בטורניר בכרתים בו שיחקה קאזאן מול הפועל. 

"אנחנו מאוד שמחים שהצלחנו להנחית כאן שחקן איכותי כמו טרנט לעמדת הסמול פורוורד. הוא חתיכה משמעותית בפאזל שאנחנו בונים לעונה הקרובה. טרנט מביא איתו יכולת הגנתית מצויינת, קשיחות ואגרסיביות וקליעה טובה מכל הטווחים", אומר קטש. "הוא התמודד מול קבוצות בטופ האירופי ואני בטוח שהוא יעזור לנו לעמוד במטרות שאנחנו מציבים לעצמינו לעונה הקרובה". לוקט עצמו אמר לאתר הרשמי של הפועל:  "עוד בקיץ הקודם, כשהשתתפנו בטורניר כרתים, פגשתי את האנשים מירושלים והם הותירו עליי רושם מצוין. דיברתי גם עם חברים שמכירים את הפועל והם המליצו לי להגיע ללא היסוס. אני מאוד נרגש להצטרף למועדון ומשוכנע שעם הסגל שנבנה כאן אנחנו נדבר חזק מאוד בכל המפעלים שבהם נשתתף. מצפה בכליון עיניים לפגוש את האוהדים של הקבוצה, עליהם אני שומע וקורא דברים נפלאים. יאללה הפועל".

אחרי ההחתמה של לוקט, בהפועל מחפשים כעת זר לעמדה מספר חמש. חשוב לציין שלצד החיפושים של קטש והראל וכמה שמות שסומנו בפנקס והפועל מצויה איתם בקשר, לכולם ברור שאופציית אמארה סטודמאייר כל הזמן נמצאת על השולחן, לפחות עד שבארנה יאיישו את עמדת הסנטר. בשיחת הפרידה של סטודמאייר עם ראשי הפועל הובהר לסנטר הישראלי שהדלת בארנה פתוחה עבורו בכל זמן נתון, ובהפועל גם אמרו השבוע שאם השחקן ירים טלפון פתאום ויודיע שהוא החליט לחזור לירושלים ולליגה הישראלית, הם ישקלו את העניין בחיוב. "אתה לא אומר לא לשחקן כזה, לאישיות כזו ולמנהיג כזה", אומרים בהפועל, "גם אם אנחנו כבר בעיצומם של ההכנות לעונה הבאה. אמארה יודע שהוא תמיד רצוי כאן וכל שהעמדה שלו נותרה פתוחה. ברור שנשמח עם האפשרות שהוא יגיע לכאן תעלה מחדש".