שחקניות אס"א. צילום: יואב דודקביץ'
בעולם הספורט כשקבוצה לא מצליחה, הראשון שבדרך כלל רואה את הדרך החוצה הוא המאמן. אחרי שנתיים לא טובות שבהן פעם אחת נעדרו מהפלייאוף ובפעם השנייה הפסידו בחצי הגמר, בקבוצת הנשים בכדורסל אס"א ירושלים החליטו לעשות חריש עמוק יותר – ולהחליף גם את המאמן וגם את רוב הסגל. "העונה האחרונה לא היתה כל כך טובה בעיניי", מסביר המאמן החדש אוהד גל, אחרי שהשבוע החלו אימוני הקבוצה, "לכן החלטתי לפרק את הכל ולבנות משהו אחר. משהו יותר בצלמי".

בהתאם לכך שוחררו 3 שחקניות חמישייה – מורן שטרית, הדר רפאל ויולי גרוסמן, והקבוצה החדשה נבנתה סביב הצמד גילי ליאור (שממשיכה לעונה רביעית בקבוצה) ועדן פורת (שנה שנייה). אליהן הצטרפו הגארדית דבי בלייברג, קרן בויס, מורן שחם וטליה פרידמן.

גם השנה אחד הדברים שינחו את אס"א הוא קידום הצעירות, כשאת הסגל ישלימו שחקניות שגדלו במועדון, ובהן מוריה חסון, אור מור יוסף ועומר אמסלם. "יש לנו בסיס טוב, אבל עדיין חסרות לנו 3-2 שחקניות", מודה גל

עוד אחת שעזבה את הקבוצה היא נטע רפאל, בלי שום ספק אחד הכשרונות הגדולים שצמחו בירושלים בשנים האחרונות, שעברה למכבי חיפה, העולה החדשה לליגת העל. "לא היה אפילו פתח שאני יכול להכניס את הרגל ולנסות להשאיר אותה", מספר גל. "היא ידעה שהיא עוזבת עוד לפני שהגעתי". 

ומה היעדים לעונה הקרובה?
"באתי לנצח וברור שאני רוצה לעלות לליגת העל, אבל עוד מוקדם לסמן יעדים", אומר גל. "אין ספק שאחת המטרות היא לקדם שחקניות צעירות וליצור בסיס לקבוצה בשנים הבאות. להגיד כבר עכשיו שאנחנו רוצים אליפות וגביע? זה עוד ממש רחוק".