ליגת האלופים. יחד עם שחקני בית"ר. צילום: ZUZU

בזמן שבית"ר ירושלים מנסה להבטיח את מקומה בליגת העל והפועל ירושלים נאבקת על האליפות, מי שגנבו את ההצגה והפכו לגיבורים הגדולים של הספורט הירושלמי הם דווקא שחקני "ליגת האלופים", המיועדת לבעלי מוגבלויות מנטאליות.

למי שלא מכיר, "ליגת האלופים" היא ליגת הכדורסל הראשונה והיחידה בישראל המיועדת לשחקנים עם מוגבלויות מנטאליות. אירוע המחווה התקיים במעמד קהל גדול, כ-1,200 תלמידים, חיילים ותושבים, שהגיעו להריע לשחקנים. עוד נכחו: שחקני בית"ר ירושלים שהגיעו על מנת להעצים את השחקנים המיוחדים ולהעביר להם את המסר - אתם חלק בלתי נפרד מהקהילה. "זה כבוד גדול עבור המועדון ליטול חלק קבוע באירוע שכזה, אך טבעי עבורנו כיוון שאנו עוסקים בפעילות קהילתית כל העת", אמר מנכ"ל המועדון מוני ברוש.

צילום: ZUZU

גם שחקני בית"ר הגיעו. צילום: בית"ר ירושלים

זו השנה הרביעית בה נערך אירוע המחווה למען שחקני "ליגת האלופים", בשיתוף עמותת "רוח טובה". "ליגת האלופים" הוקמה ומנוהלת על ידי מינהל תרבות חברה וספורט בעיריית ירושלים וארגון "עלי שיח", הפועל במשך שנים רבות לקידום האוכלוסייה המיוחדת בישראל.

"ירושלים ניצבת בראש הערים הרגישות כלפי 'השונה' וליגת האלופים היא ההוכחה עד כמה הלב הירושלמי גדול ומכיל כל אחד, ואנו נמשיך לתמוך, לפעול ולקדם את האוכלוסיות המיוחדות של העיר ירושלים", סיכם ראש העירייה ירושלים משה ליאון.

ליגת האלופים. צילום: ZUZU

 צילום: ZUZU

הרב חיים פרקל, מייסד ומנכ"ל "עלי שיח": "הפרויקט הזה מסמל בעיני את השותפות החשובה בין כל הגורמים בירושלים שעוסקים במלאכת הקודש - קידום אנשים עם מוגבלויות. לעולם לא נירתע מלפרוץ דרכים חדשות עבורם, למען שילובם בקרב הקהילה".