עטר. בקרוב אצלנו? | צילום: עוז מועלם

בתחילת השבוע פנו מספר אנשי עסקים אמידים לחברי הנהלה בכירים בבית"ר והציעו להיות אלה שמממנים את העברתו של אלירן עטר, חלוץ מכבי תל אביב. מדובר במספר אנשי עסקים, חלקם מקורבים לחלוץ, חלקם אוהדי בית"ר, וחלקם גם וגם. "אנחנו נשלם, תביאו את הילד לבית וגן", נאמר לאנשי בית"ר.

עטר הוא כמעט קונצנזוס בבית וגן. רוני לוי ויוסי בניון מאוד מעריכים אותו מקצועית, ולכולם ברור שחלוץ ישראלי בקליבר הזה בחלון ההעברות בינואר הוא תופעה נדירה שאם יש הזדמנות להביא אותה, חייבים לקפוץ עליה. חוגג טרם הגיב להצעה של אותם אנשי עסקים, מה גם שהוא מסוגל לבצע את העיסקה הזו לבדו, למרות שלזכותו ייאמר שהדבר האחרון שמעניין אותו זה הקרדיט על המהלך, העיקר שעטר יגיע לבית"ר.

הבעיה הגדולה היא שגם אם חוגג ואנשי העסקים יחליטו ללכת על מהלך שבו הם משתפים פעולה, קיימת המשוואה של מכבי תל אביב. בעוד ולדימיר איביץ' מייבש את עטר על הספסל כבר תקופה לא קצרה, במכבי מסרבים בשלב הזה לשחרר את עטר. הסיפור הזה עשוי להתפתח למקרה ברק יצחקי, שלפני שנתיים כבר סגר את כל התנאים שלו בבית"ר עם אלי טביב ומהלך בלימה ברגע האחרון מצידו של מיץ' גולדהאר טרפד את העיסקה. עטר מצידו כבר הבהיר לראשי מכבי תל אביב שהוא מעוניין לעזוב. השאלה הגדולה היא אם עד פתיחת חלון ההעברות ב־7 בינואר איביץ' פתאום יתחיל לתת לעטר לראות מגרש כחלק מהניסיון לשכנע אותו להישאר בקרית שלום.

השבוע נפוצו לא מעט שמועות על כך שבפגישה שקיים משה חוגג עם אביו של אלירן עטר סוכם כי חלוץ מכבי תל אביב יעבור לבית"ר. בצד של בית"ר וגם בצד של עטר הגיבו בביטול על השמועות הללו, ונשבעו ששום קשר ישיר או עקיף לא נוצר בין עטר לבית"ר.