הקריירה המפוארת של מאור מליקסון הגיעה לסיומה. קפטן הפועל באר שבע כינס הערב (רביעי) מסיבת עיתונאים ובה הוא הודיע שהוא פורש ממשחק פעיל בגיל 35. 

מליקסון שעבר בקיץ ניתוח בקע שהסתבך והיה חשש שבעקבות הזיהום ברגלו, הרופאים יצטרכו לכרות אותה, חזר לאחרונה לסגל הפועל באר שבע ואף שותף בשני משחקי הקבוצה נגד מכבי חיפה ובית"ר ירושלים. 

אלונה ברקת (משמאל). הקריאה את נאום הפרישה. צילום: הרצל יוסף

למרות זאת, עושה רושם שהכאבים הכריעו אותו והוא אמר היום במסיבת העיתונאים: "כששחקן מודיע על פרישה ממשחק אחת השאלות ששואלים אם היה עושה משהו אחרת אז אולי הייתי עושה דבר אחד שונה אבל לא הייתי יוצא לאירופה ולא הייתי עוזב את הפועל ב"ש".

הבעלים, אלונה ברקת הקריאה במקומו: "הצלחתי בפולין ובצרפת אבל זו הייתה טעות לעזוב את האהבה הזו וכל שנייה הייתה מבוזבזת. אתם כתבתם ששלוש שנים היה לי חור ואתם האוהדים לא יודעים עד כמה זה נכון. אתם לא ויתרתם עליי. אני הולך בעיר ומוקף באהבה מכל מקום ואני בסך הכול ילד צעיר מיבנה שרק רוצה לשמוח איתכם".

"אני רוצה להגיד לכם תודה, השגנו ביחד לא מעט", הודיע מליקסון לאוהדים, "ניסיתי לחזור באמת אבל לפעמים צריך להסתכל למציאות ולהגיד שזה נגמר. תודה לאלונה ולאסי, תודה ברק שאיתו הגענו לשיאים מדהימים, תודה לדודו דהאן ולכל הקבוצות שבהן שיחקתי עד היום. תודה לטל האהובה שלי ולמשפחה המדהימה שלי ולכל מי שהיה חלק מהמסע המדהים אותי. איבדתי את הכדורגל אבל זכיתי בחיים". 

מאור מליקסון. סגר קריירה מפוארת. צילום: הרצל יוסף

מאור מליקסון שגדל ביבנה פרץ לתודעה של חובבי הכדורגל הישראלי במדי בית"ר ירושלים ולאחר מכן שיחק במכבי חיפה והפועל כפר סבא לפני שנחת בבאר שבע בעונת 2008/09. 

אחרי שעלה עם הקבוצה לליגת העל ושיחק בה עוד עונה וחצי עזב לטובת קריירה אירופית מוצלחת בויסלה קראקוב הפולנית ובואלנסיין מצרפת לפני שחזר ב-2014 לבאר שבע עימה זכה בשלוש אליפויות, גביע הטוטו ופעמיים אלוף האלופים. 

לפני כחודשיים פורסמה במיינט באר שבע כתבה לרגל יום הולדתו ה-35 של הקשר עם נקודות הציון המשמעותיות בקריירה שלו.