בית"ר נורדיה. צילום: ינון פוקוס

לאחר מספר חודשים של פגישות בין ראשי בית"ר נורדיה להנהלת ימק"א ירושלים, החליטו שני הצדדים על הקמת פרויקט כדורגל משותף לילדים ובני נוער, שמעבר לפעילות הכדורגל הייחודית יקנה גם ערכים של סובלנות, שוויון וקבלת האחר ללא גילוי אלימות, שנאה וגזענות.

השבוע יצא רשמית המיזם המשותף של בית"ר נורדיה ירושלים וימק"א עם פתיחת חוג כדורגל לגילאי גן־יסודי, שהוא יריית הפתיחה לפתיחת חוגי כדורגל נוספים לאורך השנה לגילאים שונים. החוג לגילאי גן־יסודי יתקיים בימי שלישי בין השעות 18.30-17.30 במרכז הספורט של ימק"א, שחודש לאחרונה בתמיכתו הכספית של סילבן אדמס. את הפרויקט בימק"א יוביל מקצועית שחקן העבר אופיר עמרם, שגם מנהל את פעילות הכדורגל הקהילתית של נורדיה בארגון 'שלוה', בהצלחה רבה.

מומי דהן, האיש החזק בנורדיה שקידם את השותפות עם ימק"א, אמר לנו השבוע: "אנו שמחים על החיבור והשותפות עם ימק"א ירושלים ועל הפרויקט המשותף שלנו שהוא מעבר לכדורגל. ימק"א מהווה את אחד הסמלים הכי גדולים בהיסטוריה של בית"ר, ועבור נורדיה, שחרתה על דגלה את שימור ההיסטוריה והעבר הבית"רי, מדובר בציון דרך בעל חשיבות רבה. השבוע השקנו את הפרויקט עם קבוצת גילאי גן־יסודי, ובקרוב נפתח קבוצות נוספות. אין לי ספק שהפרויקט המשותף עם ימק"א ימשוך אליו ילדים, בני נוער ומשפחות רבות שירצו להעניק לילדיהן ארגז ערכים משמעותי לחיים מעבר לפעילות הספורטיבית".

מיכל סבח, חברת הוועד המנהל של בית"ר נורדיה ירושלים, שתנהל את הפרויקט המשותף בימק"א: "אנחנו נרגשים לקראת שיתוף הפעולה עם ימק"א, במקום המיתולוגי שבו שיחקה בית"ר ירושלים שנים ארוכות ובו נחקקו מיטב רגעיו ההיסטוריים של המועדון. האוריינטציה של מרכז הספורט בימק"א, אשר פונה לכלל תושבי העיר בשלוש שפות, תאפשר את הרחבת הפרויקט המשותף שמעודד דו־קיום באמצעות הכדורגל".