גרן פונדו. צילום ארכיון: רונן טופלברג

בפעם השנייה: מירוץ אופני הכביש היוקרתי מגיע לירושלים ב-3 במאי 2019. במרוץ צפויים להשתתף אלפי רוכבים מהארץ ומהעולם שיחוו רכיבה אתגרית, באחד היעדים שהוגדרו על ידי מארגני המרוץ כיפים בעולם. המרוץ מתקיים כחלק מתחרויות GFNY הבינלאומיות ומנוהל על פי אותם חוקים. 

כיום, מרתון GFNY מתקיים ב-20 יעדים בעולם ביניהם אינדונזיה, איטליה ברזיל וכמובן ניו-יורק בארה"ב שם החלה המסורת של המרוץ.

המרוץ הוא אתגר אישי של רכיבה תחרותית ברוכבים אחרים והשנה יכלול שני מקצים של 72 ו-130 ק"מ. ב-30 הק"מ הראשונים יעבור מסלול המרוץ בתוך רחובות העיר ולאורך אתרים כמו חומות העיר העתיקה, שער יפו, בריכת הסולטן, רחובות יצחק קריב, המלך דוד, קרית הממשלה, מוזיאון ישראל, עין כרם ועוד.

צילום ארכיון: רונן טופלברג

בנוסף, השנה יתווסף מקצה נוסף של 28 ק"מ, מקצה "פיקולו", שיעבור רק ברחובות העיר ירושלים ומתאים לציבור הרחב ולנוער מגילאי 14. מרוצי GFNY מוגדרים על פי סוגי המקטעים השונים המוצעים במסלול, כגון: טיפוס במדרון תלול, רכיבה ברוחות חזקות, או אתגרים משולבים.

הגראן פונדו מתקיים ביוזמת משרד ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים והיזמים שון גד, עופר שיטרית, יניב כהן, אילן זביב, ובהפקת חברת "כפיים".

האירוע הינו הפנינג של אופניים ואיכות חיים שנמשך שלושה ימים כאשר יומיים לפני המרוץ תיערך תערוכת EXPO יחד עם רישום המשתתפים. היריד יציע לרוכבים מישראל ומהעולם מגוון מוצרים ומותגים העדכניים ביותר בענף האופניים ויכלול חלוקת ערכות מרוץ למשתתפי GFNY  ירושלים.

לפרטים והרשמה- לחצו כאן.