לוי. "העונה אנחנו מסתכלים רק על עצמנו" | צילום: גיא יצחקי, באדיבות katamon.co.il

נקודה אחת מתשע אפשריות הן מאזן עלוב עבור קבוצה ששואפת לעלות לליגת העל. מצד שני, בהפועל קטמון יכולים לשאוב עידוד מהעובדה שכל קבוצה בכל ליגה בעולם חווה משבר במהלך עונה, ומכך שהליגה הלאומית השנה כל כך בלתי צפויה עד שאין מי שבאמת תנצל את המעידות שלה בשלושת המשחקים האחרונים, מה גם שהקבוצה זכתה במספיק נקודות עד להפסד נגד אשקלון לפני שבועיים וחצי אז שום דבר דרמטי לא קרה. חוץ מזה, במציאות שבה הפועל כפר סבא, היריבה העיקרית כנראה של קטמון על כרטיס לליגת העל, סופגת חמישייה מנס ציונה ואשקלון לא מצליחה לייצר רצף של נצחונות, באמת שהכול (בינתיים) בסדר.

 "אי אפשר להגיד שאנחנו במשבר", אומר שוער קטמון, ברק לוי. "זה נכון שצברנו נקודה אחת מתשע, אבל חוץ מהמשחק נגד איכסל היינו עדיפים על הקבוצה היריבה גם בהפסד לאשקלון וגם בתיקו בשישי שעבר בנצרת עילית, ואם נמשיך ביכולת הזאת הנקודות והנצחונות יחזרו. העונה הצבנו לעצמנו מטרה אחת בלבד - להסתכל רק על עצמנו, ככה שהליגה תמיד פתוחה וצריך להילחם בכל משחק ומשחק עד הסוף".

פעולה חסרת אחריות של לוי, שהובילה לפנדל מול נצרת עילית והעלתה אותה ל־0:1, העלתה שוב את השאלה אם לוי הוא פוטנציאל להיות שוער לגיטימי בליגת העל, או שמא הרגעים האלה, שבהם הוא לעיתים מאבד את הצפון, משאירים אותו עדיין בליגה השנייה. "מה שקרה בפנדל מול נצרת עילית זו שנייה של חוסר ריכוז. אני מרגיש שאני יציב מאוד העונה. נכון שהיתה לנו תקופה קצת פחות טובה, אבל זו תקופה פחות טובה של כל הקבוצה ולא של שחקן כזה או אחר. אני בטח לא חושב שהליגה הזאת קטנה עלי. מדובר בליגה מאוד מאתגרת וצריך לעבוד קשה כדי להצליח".

ביום ראשון קטמון תטעם קצת מליגת העל, כשתפגוש בסיבוב הראשון של הגביע (אחרי שקבוצת האוהדים האדומה דילגה בסיבוב הקודם בקושי רב מעל מכבי יבנה) את הפועל תל אביב. לוי אמור להיות במיטבו אם בקטמון מפנטזים להיות הסינדרלה של המפעל העונה, במיוחד מכיוון שכמי שגדל בקרית שלום, בצד הצהוב של תל אביב, ללוי אמורה להיות מוטיבציה מיוחדת. "משחק גביע זה תמיד מרגש ומיוחד. הפועל תל אביב זה מועדון גדול ואני אוהב מפגשים כאלה, אבל אנחנו מתכוננים רגיל ועולים לדשא במטרה לנצח. אם זאת הפתעה או לא, את זה אתם תחליטו". 

לוי לא היה מוכן לשמוע על האפשרות שישחק בליגה הלאומית לפני שנה וחצי, אבל מערכת היחסים בין שי אהרון לג'ורדי קרויף והסטנדרטים שגילה בקטמון הובילו אותו למגרש מבט. "אני נהנה מכל רגע ומרגיש שמדובר במועדון סופר מקצועני עם הרבה שאיפות. כולם נותנים לי הרגשה של בית. אני נמצא כאן הרבה בזכות שי אהרון וליאור זדה. הם חשובים לי ואני מאוד מעריך אותם ואת הדעה שלהם. בנוסף יש לי את אמיר אבוקסיס, מאמן השוערים, שמעבר לכל המעטפת הרגילה של קטמון עוזר לי בכל מה שאני צריך גם מבחינה אישית וגם מבחינה מקצועית. אמיר מאמן שוערים מוכשר, חבר טוב ומורה דרך".

בקיץ היו דיבורים שתהיה שוער שני בבית"ר או במועדון אחר בליגת העל.אתה מתחרט שלא הלכת על זה? יכולת להיות היום בבמה המרכזית
"היו דיבורים בקיץ כמו בכל קיץ, אבל אני לא מתחרט אפילו לא לרגע על ההחלטה להישאר בקטמון, ההפך הוא הנכון. יכול להיות שהייתי מוצא את עצמי פותח בליגת העל עכשיו, אבל זה לא מטריד אותי. אני בטוח שזמני יגיע בקרוב מאוד. מה שכן, אני יודע שאני לא נופל מאף שוער ישראלי, גם בליגת העל".

איפה קטמון תהיה בעוד שנה ואיפה ברק לוי?
"בעזרת השם הפועל קטמון ירושלים וברק לוי ביחד בליגת העל".