אס"א ירושלים. צילום: ירון לופו מוסקוביץ'

יותר דרמטי מזה אי אפשר היה לבקש: כשעל השעון 2.8 שניות לסיום ולוח התוצאות מראה שיוויון 47:47, נשלחה אמש (ג') עדן פורת אל קו העונשין לשלוש זריקות. שתיים בזכות עבירה שנעשתה עליה ועוד אחת בגלל טכנית גבולית מאוד שנשרקה נגד הספסל של הפועל כפר סבא.

פורת, אחת הכוכבות הגדולות של אס"א ירושלים העונה וקלעית עונשין מצוינת, ניגשה לזרוק את הראשונה והחטיאה. גם השנייה הלכה החוצה ובדיוק כשנראה היה שהמשחק הולך להארכה, פורת דייקה ונתנה לירושלמיות יתרון – שהספיק גם לניצחון סופר דרמטי. 47:48 בסיום.

ובחזרה להתחלה. על הנייר הפועל כפר סבא הגיעה למשחק כאחת הקבוצות הטובות בליגה. אלא שרבע ראשון מדהים של אס"א, שהציגה בעיקר משחק קבוצתי מבריק (גם בהתקפה ובעיקר בהגנה) נתן את היתרון לירושלמיות, עליו הם שמרו כמעט עד הסיום בשיניים.

אס"א ירושלים. צילום: ירון לופו מוסקוביץ'

המשחק הקבוצתי הטוב של אס"א נמשך, כשהשחקניות מחפות אחת על השנייה ובעיקר מסייעות לדבי בלייברג, שנקלעה למשחק רע ולא הצליחה לבוא לידי ביטוי. פורת, כמו גם גילי ליאור, נקלעו לבעיית עבירות מוקדמות – מה שהקפיץ לפרקט לא מעט שחקניות ספסל שעשו את העבודה ושמרו על היתרון.

זה היה קשה ודרש גם לא מעט מזל, כמו למשל שלוש החטאות רצופות של כפר סבא מתחת לסל, חלקן במצב חופשי לגמרי. רגע לפני הסוף האורחות נראו כמי שהולכות לעשות מהפך ואפילו נטלו את ההובלה, אבל השחקניות של אס"א הוכיחו הרבה אופי ורשמו ניצחון ראשון העונה.

פורת הובילה את הירושלמיות עם 17 נק', כשליאור מוסיפה 12. עוד קלעו: לירז קניג 8, קרן בויס 7, אור מור יוסף 4. הירבו לכפר סבא:  הדר גוטין 17, אורטל אורן וענבל יערי 8 כ"א.