לוי. המחליף של אליהו. צילום: עוז מועלם

אם יש משהו שבארנה סימנו מאז תחילת הקיץ כמטרה זו הצערה משמעותית של הסגל. אם בעונה שעברה, ממוצע הגיל של הישראלים עמד על גיל 31 וחצי, הרי שאחד הדברים הראשונים שעודד קטש וההנהלה שאפו אליו זה "רגליים טריות" על הפרקט עם מחשבה עתידית לבניית תשתית חדשה בארנה

כפי שפורסם כאן בשבוע שעבר, בתחילת השבוע חתם בהפועל עידן זלמנסון (24) האיש שיצטרך להיכנס לנעליים הגדולות של אמארה סטודמאייר שמגשש את דרכו חזרה לאנ.בי.איי. היה מבוקש בארנה בעונה שעברה ואז מכבי תל אביב הטילה וטו על מעבר שלו להפועל. "כשעודד אומר לך שהוא רוצה אותך אתה לא  באמת חושב יותר מדי", אמר הסנטר השבוע.

"יש לו קסם שפשוט קשה להגיד לו לא. הוא הסביר לי שאני מגיע לקבוצה עם סגל רחב יותר ושיש יותר שחקנים על כל עמדה, ושצריך ללמוד להתמודד גם עם סיטואציות פחות נעימות. אני יודע שבסופו של דבר הוא הולך עם מי שטוב. הציפיות שלי הן להיות בולט ומשמעותי ואני סומך עליו במאה אחוז. הדקות או הסטטיסטיקה האישית שלי זה לא האישיו".

העובדה שזלמנסון מגיע אחרי עונה בה שיתף פעולה עם סולימאן בריימו באילת, שת"פ שימשיך עונה נוספת הפעם כאן אצלנו, אמורה לעשות רק טוב להפועל כמו גם העובדה שקטש כמובן מכיר את זלמנסון טוב יותר מכל מאמן בליגה הזו. מצד שני, זלמנסון יצטרך להוכיח אחרי הרבה שנים כהבטחה גדולה שהמעמד לא גדול עליו ושהוא מסוגל להשכיח מהאוהדים האדומים את סטודמאייר.  

זלמנסון. ללכת על הכל | צילום: אורן אהרוני

"זאת קפיצת המדרגה שחיפשתי - להתמודד עם ציפיות, עם אתגר. אני יודע לאן אני מגיע ואני בטוח שאהיה מספיק חזק מנטלית להתמודד עם הלחצים האלה. אני מודע למטרות ואני כאן כדי להגשים אותן", אמר הסנטר השבוע. כדאי רק שזלמנסון ילמד לשמור קצת על צניעות אחרי שאמר השבוע ש: "מבחינתי המטרות הן זכיה באליפות בגביע וזכיה בגביע האלופות להגיד פחות מזה יהיה חטא בשביל המועדון הזה". ואז חברים, אם הפועל בסיום העונה הקרובה לא תשיג אי אלו ממטרות אלה, זלמנסון יהיה זה שיישלח לתקשורת כדי לספר לכם ש"הייתה לנו עונה מהנה וכיפית". 

לפני פחות משנה, ניסו בהפועל להנחית כאן את נמרוד לוי כגיבוי או אפילו  כיורשו המיועד של ליאור אליהו. הדברים לא צלחו, ובהפועל חיכו עד הקיץ הנוכחי כדי שלוי יקבל את הבמה במדים האדומים אחרי הפרידה מאליהו

לוי (24, 2.08) בכלל התחיל את דרכו המקצועית כרכז ואחרי שחיפש את עצמו עד גיל 20 בערך ולמרות ההשקעה של מכבי תל אביב (הוא ועידן זלמנסון גדלו ביחד בחממה הצהובה) לא הצליח לפרוץ באמת, הוא הגיע לפני ארבע שנים לגליל עליון ושם 

עם ממוצעים של 13.9 נקודות, 8.3 ריבאונדים ו-2.7 אסיסטים הוא הפך לשחקן העונה בליגה השניה

טימור. לא עוזב את העיר. צילום: עוז מועלם

כעבור שנה הגיע לוי לראשון לציון של אריק שיבק שכינה אותו "הדבר הבא בכדורסל הישראלי". זה לא מנע משיבק לייבש את הילד על הספסל שבאמצע העונה איבד את הסבלנות וחזר למכבי תל אביב. שש דקות בממוצע לערב הוכיחו שהבחירה שלו "לחזור הביתה" היתה שגויה והוא עבר למכבי אשדוד. אחרי עונה מוצלחת במדי אשדוד, אותה סיים עם ממוצעים של 10.5 נקודות, 6.3 ריבאונדים ו-1.4 אסיסטים, האובססיה של לוי להגיע למועדון גדול שוב הכריעה אותו והוא חזר שוב למכבי ושוב נפל שם על הפנים עם חצי שנה נטולת דקות משחק שהחזירו אותו (שוב) למכבי אשדוד. לוי עשה חצי עונה מצוינת מבחינתו כששיאה נרשם בחודש מאי אחרי שלוי הפציץ 36 נקודות מול הפועל חולון ב-33 דקות משחק

לוי אמר עם החתימה בהפועל: "אני שמח מאוד להצטרף להפועל. ראיתי את הקבוצה השמחה והמצוינת שהייתה כאן בעונה שעברה ואני מאמין שביחד נוכל להפוך את העונה הקרובה למוצלחת עוד יותר. זה מועדון גדול עם קהל נפלא שמכוון הכי גבוה שיש ואנחנו נעבוד קשה כדי להגיע לשם"

בנוסף לדברים האלה, הפועל הגיעה לסיכום עם בר טימור לשנתיים נוספות. בין השחקן למועדון היו אי אילו מחלוקות על המשך ההתקשרות אבל העובדה שהפועל בחרה לוותר על יוגב אוחיון העבירה היטב את המסר לאוחיון שמאמיני בו ומעוניינים להעניק לו את המפתחות. פרט ללוי וטימור בהפועל מבטיחים להתחמש בשניים אפילו שלושה זרים נוספים בתקופה הקרובה. "שום רכש שהבאנו לא נעשה כפשרה אלא הלכנו על הטוב ביותר ורואים שיש פה עם מה לעבוד כדי שנעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו", אמרו במועדון.