לה פמיליה. ארכיון. צילום: עוז מועלם

בעקבות דבריו של בעלי בית"ר, משה חוגג השבוע בוועידה הכלכלית של החברה הערבית על צירוף שחקן ערבי לקבוצה, בלה פמיליה אומרים: "אם הוא כן יעז, אנחנו נחזור ל־2013 למציאות שהיתה כאן בבית וגן בתקופת הצ'צ'נים".

חוגג השתתף שלשום בוועידה כשלצידו יו"ר בני סכנין מוחמד אבו יונס, ונראה שהוא (למרות שאמר דברי טעם) בדרך לפתיחת חזית כואבת במיוחד עם הפלג הקיצוני של אוהדי בית"ר. "אחת המטרות שבגללן רכשתי את בית"ר ירושלים היא החברתית", אמר חוגג.

"חלק מקהל הקבוצה מזוהה עם גזענות שמקורה בבורות. דווקא כיהודי שלומד היסטוריה ומבין שמדינת ישראל נוסדה בגלל השואה שרצחו אנשים בגלל הדת שלהם זה בלתי נתפש בעיניי שנשכח את ההיסטוריה וזה יכול להגיע למקומות רעים מאד וצריך לעצור את זה. כשחבשתי כיפה בגרמניה חוויתי גזענות על בשרי. צריך להראות לקהל דברים שלא ראה לפני כן ולגלות שלא כל מוסלמי רוצה לרצוח כל יהודי. ספורט הוא אלמנט מחבר מאד. לא דת לא צבע. כולם ביחד רוצים שהכדור ייכנס (לרשת). אני בהחלט רואה מצב כזה שבו בית"ר תהיה מגוונת יותר כמו נבחרת ישראל".

אלי כהן והצ'צ'נים. צילום: אורן אהרוני

כשחוגג נשאל אם היה מצרף את בירם כיאל ומונאס דאבור לקבוצה אמר הבעלים: "היום צריך לעשות דברים בשלבים. "צירוף כיאל ודאבור? מהר בשתי ידיים ועם עזרה. עם זאת, בשלב הזה אני חושב שרוב הקהל צריך להסכים שדת לא צריכה להיות פקטור. היה מקרה שהיו שני שחקנים צ'צנים מוסלמים בבית"ר. זה היה אסון כי אנשים הם לא טיפשים. הם הבינו מאיפה הגיעו הדברים אני חושב שהמהלך של גאידמק היה גזעני. הוא לא נבחר לעיריית ירושלים אז כעונש הוא הביא שחקנים מוסלמים לקבוצה. הוא הביא שני שחקנים לא טובים רק כי הם מוסלמים. אסור להיות גזעניים לאף כיוון". 

מארגון לה פמיליה לא נשארו אדישים לדברי הבעלים של בית"ר, ואמרו לנו השבוע: "משה חוגג לא הגיע ממדינת עולם שלישי לישראל הוא יושב בתוך עמו והוא היה כאן לפני חמש שש שנים ויודע מה היה כאן. אנחנו האוהדים נלך איתו באש ובמים אבל חוגג יודע מצוין שצירוף ערבי לבית"ר זה טאבו וחציית קו אדום. הוא מדבר מילים יפות שינעמו לתקשורת אבל הוא לא יעז לעשות מהלך כזה. אם הוא כן יעז, אנחנו נחזור ל־2013 למציאות שהיתה כאן בבית וגן  בתקופת הצ'צ'נים. הובהר לו במספר פגישות שאם המחיר של שחקן ערבי בבית"ר, יהיה שהוא יעזוב את המועדון אז קלף המיקוח הזה לא עובד עלינו. כרגע, אנחנו מודים לו על מה שהוא עושה למען המועדון ותומכים. עד ש....".

אגב, בהתייחסות אחרת לבירם כיאל, אמר השבוע הבעלים: "לא אהבתי את התמונה (שהעלה כיאל בה נראו השחקנים הערבים של הנבחרת שמעליהם הכיתוב הבוסים ש"א). תארו לכם שבנבחרת היו שחקנים לבנים ושחורים ורק הלבנים היו מצטלמים והיו כותבים 'בוסים'. התמונה צריכה להיות מאחדת, כולנו ביחד".