מליקה חוגג שער ניצחון | צילום: באדיבות הפועל קטמון

קטמון שיחקה רע מול עפולה בשישי האחרון, בייחוד הגנתית, אבל סיימה את המשחק עם שלוש נקודות וניצחון שלישי רצוף. עפולה הפתיעה את הקבוצה של זיו אריה, כי בעוד קטמון התכוננה למשחק מול קבוצה שבאה לשחק בונקר, הקבוצה מהצפון דווקא העיזה ותקפה, גם בגלל שויליאם אגדה העלה את האדומים ליתרון 0:1 בדקה השלישית ושינה את כל התכנונים המוקדמים של העפולאים לפני המשחק.

לפני שניגע בדברים הטובים בקטמון, שלאט לאט צוברת נקודות והיא כבר במקום השלישי, קבוצת צמרת לכל דבר, לאריה יש בעיה גדולה מאוד עם משחק ההגנה של הקבוצה שלו. קטמון פריכה בחלק האחורי, אבי מלכה רחוק מהכושר של העונה החולפת (והשער העצמי נגד עפולה לא בהכרח מעיד על כך אבל לא מוסיף לו נקודות זכות) ויותר מדי פעמים קבוצות יריבות מגיעות לשער של אדבאיו, שבשני המשחקים האחרונים מרשים וזוכה למחמאות מהצוות המקצועי על השיפור שהוא מגלה ביכולתו.

בצד זה, למרות קשיי התקציב והעובדה שהקבוצה נבנתה לרוחב, בקטמון הולך ונבנה חלק קדמי מאוד משמעותי. לאריה יש מרחב תמרון בין ארבעה שחקני התקפה: אגדה הפייבוריט והחלוץ המוביל, ולצידו רועי פדידה, רוי מליקה ואדיס צ'וקול. המנעד הזה יוצר תחרות גדולה בין השחקנים וגורם להם פשוט להיות יותר טובים, לא מעט בגלל החשש לאבד את מקומם בהרכב ולהיות מוחלפים. במשחק האחרון מול עפולה היה זה רוי מליקה בדקה ה־89 שניצל מסירת אומן (רוצו ליוטיוב) של סער בנבנישתי ומהאוויר שם סוף לקרב החפירות של קטמון מול הקבוצה העיקשת של עפולה, ניצחון בשיניים שמראה גם על אופי וגם על האיכות היחסית שיש לקטמון ביחס לקבוצות ברמתן של עפולה. לא בטוח שזה יספיק מול מכבי פתח תקווה או ראשון לציון, שפייבוריטיות לעלייה, אבל זה הרבה מעבר למצופה עבור קטמון, שמתחילת העונה רוצה בעיקר לבנות כאן תשתית בריאה לשנים הבאות ולפתע היא מועמדת ריאלית להיאבק על עליית ליגה.

בתוך כל החלק ההתקפי המרשים של קטמון, מי שמתקשה לבוא לידי ביטוי הוא החלוץ רועי פדידה, שהגיע מבית"ר. חלק מאתרי האינטרנט נתנו לפדידה את הקרדיט על שער הניצחון על חשבונו של מליקה, אבל בפועל פדידה יצא משדה המשחק עשר דקות מפתיחת המחצית השנייה בגלל האכזבה של זיו אריה מהיכולת שלו.

"הניצחון על עפולה לא הגדיל לנו את התיאבון ולא הוציא אותנו מפרופורציות. אנחנו עדיין רוצים לבנות כאן משהו ורצף הנצחונות הגביר את הביטחון אצל השחקנים, בטח כשאנחנו לקראת שלושה משחקי חוץ . אנחנו לא מסתכלים רחוק מדי, ועל המשחק הקרוב מול רמת השרון אנחנו לא מסתכלים כעל משחק עונה אלא כעל עוד מבחן חשוב, וכל מה שמעניין אותנו, כפי שזיו אריה מקפיד להגיד, זה רק על האימון הבא".  

קטמון תגיע היום (16:00) לאצטדיון גרונדמן למפגש מול רמת השרון, קבוצה שסימנה את ליגת העל כמטרה והתחזקה משמעותית ביחס לעונה שעברה. בקבוצה של נועם שהם משחק אקס קטמון ואחד השחקנים שהפכו לאהודים ביותר על קהל קטמון, יוגב לרמן, כשלצידו עוד אחד עם רזומה בחלק האדום של ירושלים, מעוז סמיה. ציון צמח ואור אוסיטנד, שחקני ליגה לאומית איכותיים, וגל צרויה בשפיץ מבטיחים שלקטמון צפוי קרב עיקש ושלחניכים של אריה יהיה קשה לחזור עם שלוש נקודות מהמגרש צר המידות ברמת השרון, אף שזו הליגה הלאומית ובהחלט מדובר במשימה אפשרית.

בקטמון יעשו מאמץ להכשיר למשחק את דניאל גרץ שסובל מפציעה בברך, וגם אם הוא ייעדר מהמשחק מול רמת השרון מדובר בהחלמה של עשרה ימים, מקסימום שבועיים, ולא במשהו חמור מזה. קבוצת הנוער של קטמון סיימה בתיקו 1 את משחקה מול בני יהודה.