מאיו. "כולן מועמדות לעלות ליגה" | צילום: באדיבות הפועל קטמון  

הגל החדש: ביום שבו הבין שי אהרון שהפועל קטמון נפרדת מהעוגן הכי משמעותי בחוליית ההגנה שלה, יוגב לרמן, כבר היה ברור לו שהוא יעשה הכל כדי להנחית בקטמון את גל מאיו, בלם עירוני רמת השרון בעונה האחרונה. באופן אירוני, לרמן ומאיו מחליפים קבוצות, כשהראשון עובר לרמת השרון והשני עושה את הדרך ההפוכה

מאיו, שיחגוג בסוף החודש 28, מגיע לתחנה השביעית בקריירה שלו. הבלם, שגדל בוולפסון, עזב את הפועל תל אביב לאחר שבזמנו לא מצא את מקומו בסגל העמוק של האדומים. אחרי חצי עונה בנס ציונה עבר לראשון לציון, שהיתה אז בליגת העל, והמשיך לעוד שנתיים עם הכתומים בלאומית. לאחר מכן הצפין לעונה אחת בקרית שמונה, אחר כך עבר לעונה בהפועל פתח תקווה, לפני שהשלים שלוש שנים ברמת השרון.

"העסק נראה טוב בקטמון. התחלנו את האימונים וכיף להתחיל משהו חדש", הוא מספר. "זיו אריה עושה רושם של מאמן מצוין. הקצב באימונים שלו גבוה מאוד, יש לו דרישות גבוהות, ואני בטוח שאנחנו לקראת עונה מוצלחת".

יחד איתך הגיעו לקטמון לא מעט שחקני רכש. לאן מועדות פניכם השנה, אחרי הכישלון של הקבוצה בעונה שעברה?
"
נראה שהולכת להיות קבוצה חזקה ששואפת גבוה. הגיעו עוד שחקנים והדברים נדבקים לאט לאט. אני מבין שרוצים להביא עוד שחקנים ולבנות קבוצה עם עומק. נראה איך הדברים יתפתחו. בינתיים זה נראה בכיוון הנכון".

חבצלת השרון

מה קרה ברמת השרון? מה לא הסתדר?
"
בהתחלה ישבנו במטרה לסגור דברים ולהמשיך את ההתקשרות. היו חילוקי דעות בענייני השכר. זה נמשך ונמשך והדברים לא נסגרו, ואז הם החליטו להחתים בלם אחר. אני מאחל להם בהצלחה רבה".

יכול להיות שניסו להפיל עליך את תיק הכישלון של העונה שעברה?
"
אני לא חושב שניסו להפיל עלי תיק. אם זה היה קורה הם לא היו יושבים איתי למשא ומתן לעונה הבאה".

אולי ישבו איתך אבל כנראה לא ממש רצו לסגור. עובדה שמיהרו לצרף שני בלמים חדשים.
"
אני לא יודע. אני מקבל את הדברים והכל בסדר. היתה לי תקופה נהדרת ברמת השרון. נהניתי מאוד. אהבתי את המקום וקיבלתי אהבה בחזרה. הם החליטו על הצעד הזה ואין לי מה לעשות בנושא".

אתה חושב שאתה היית הבעיה של הקבוצה?
"
זה בסדר ומקובל, זאת זכותם המלאה. אני לא מרגיש שהם חשבו שאני הייתי הבעיה של רמת השרון. הם בכל זאת ישבו איתי וניסינו לסגור".

לא מעט פעמים יושבים למשא ומתן, אבל ברור שזה לא מוביל לשום מקום ולמעשה מראים לשחקן את הדרך החוצה
"
אני לא חושב שזה היה המצב איתי. ליאור סילוק (יו"ר רמת השרון) אמר לי הרבה פעמים שהוא רוצה שאמשיך. הוא אמר לי: 'אתה הקפטן ואתה מנהיג. חשוב שתישאר', אבל זה בסדר גמור. אחרי שהבנתי שאני לא ממשיך ברמת השרון לא הלכתי ובכיתי בבית. ההצעות התחילו לזרום וסגרתי מהר במקום הכי נכון עבורי. הכל טוב. זה הכדורגל. נגמר פרק רמת השרון, ונפתח משהו אפילו יותר טוב ומעניין".

עושה רושם שברמת השרון בונים קבוצה חזקה השנה.
"
כן, נראה שהם הולכים חזק העונה. גם נשאר שם נועם שוהם שהוא מאמן מצוין, ואני בטוח שהם יעשו עונה טובה. אני מאחל להם מכל הלב הצלחה. אני כבר מחכה למפגש מולם. זה יהיה מרגש ומעניין".

זינוק בעלייה 

אבל הצרות של רמת השרון לא ממש מעניינות את מאיו, שיצטרך להשכיח את לרמן ויחד עם סהר בראון לדאוג שחוליית ההגנה של קטמון תיסגר הרמטית. כל זה כדי לפרוץ את תקרת הזכוכית של המקום השלישי בלאומית ולעשות היסטוריה, עניין מסובך כשבדרך נמצאות סכנין ומכבי פתח תקווה ועוד כמה קבוצות שחולמות על שדרוג לבלומפילד ולאצטדיון סמי עופר

בשנה שעברה הציפיות בקטמון היו בשמיים, אבל הקבוצה לא עמדה בלחץ והתרסקה. העונה נראה את קטמון מפוקסת וחזקה יותר בקטע המנטלי
"
במועדון שואפים גבוה מאוד. כשישבתי עם שי אהרון הוא אמר לי בפירוש שהמטרה העיקרית היא לעלות ליגה. בשנה שעברה זה לא הסתדר להם למרות שהיתה קבוצה מצוינת, אבל אני חושב שהניסיון יתרום והעונה נראה את קטמון יותר בטוחה בעצמה. לעלות ליגה לא יהיה קל. יש עוד מועדונים שרוצים לעשות את זה. נצטרך לעבוד קשה ולכוון הכי גבוה".

זאת הולכת להיות משימה לא קלה לעלות ליגה העונה. סכנין ומכבי פתח תקווה ירצו מאוד לחזור במהירות לליגת העל. ייתכן שגם נצרת עילית, הפועל רמת גן והפועל פתח תקווה יכוונו למעלה.
"כן, תהיה תחרות גדולה, וגם הקבוצות שציינת מסתכלות על קטמון בדיוק באותה צורה. כולן מועמדים לעלות, ומי שתהיה הטובה ביותר תעשה את זה".

אחרי שלוש שנים שאתה בסרטי מלחמה בתחתית, הפעם תחווה מאבקי צמרת?
"
תמיד יותר כיף להיאבק למעלה. הלחץ הוא אחר, ואני באמת מקווה שנרוץ חזק למעלה העונה, אולי אפילו עד הסוף".  

עניינים אחרונים: קטמון תקיים משחק אימון ביום שלישי הקרוב מול הפועל תל אביב. ב־15 ביולי תפגוש הקבוצה את רמת השרון והאקס יוגב לרמן, ולמחרת, 16 ביולי, היא תצא למחנה אימונים בפולין. המנהל המקצועי שי אהרון ממשיך לחפש קשר וחלוץ שישלימו את הסגל