בניון במדי בית"ר. צילום: אוהד צויגנברג

אין ספק שיוסי הגיע לשיא הקריירה שלו בליברפול. אין הרבה שחקנים זרים שמבקיעים את השער המכריע נגד ריאל מדריד באצטדיון הברנבאו, ועוד בליגת האלופות. יוסי עשה היסטוריה עבור ליברפול כשהדיח בשבילנו את ריאל בשנת 2009.

זאת היתה עונה משובחת במיוחד מבחינתו. בליברפול כמעט זכינו באליפות הליגה האנגלית בשנה הזאת, ויוסי היה אחת הסיבות החשובות לכך. ככל שהעונה נמשכה כך הוא השתפר. היה שער אחד בפולהאם - בדקה האחרונה של המשחק - שאיפשר לנו להמשיך לקוות.

אני זוכר שהפעם הראשונה שהבנתי כמה הוא טוב היתה כששיחקנו נגד וסטהאם בגמר הגביע האנגלי ב־2006. יוסי שיחק אז בווסטהאם והיה השחקן המצטיין במגרש ברוב שלבי המשחק, עד שסטיבן ג'רארד תפס את המושכות ונתן את המשחק לליברפול. אין לי ספק שהביצועים של יוסי ביום ההוא הם מה ששכנע את ראפה בניטז להחתים אותו בליברפול.

כשהוא הגיע לאנפילד זיהינו מיד כמה הוא איכותי. הוא היה קשר מיומן מאוד ויצירתי שידע להבקיע. הוא היה גם מקצוען - חבר טוב של כל השחקנים - וכולם בחדר ההלבשה שמחו שהוא איתם במועדון. הצטערנו כשהוא עזב את ליברפול, אבל העובדה שצ'לסי - הקבוצה ששלטה אז בליגה האנגלית - רצתה אותו רק הבהירה עד כמה ההנהלות של כל הקבוצות העריכו אותו.

יוסי בניון, תודה לך

ˆהכותב, אחד מסמליה של ליברפול, שיתף פעולה עם בניון בשנים 2010-2007  

 הביא לדפוס שלומי אהרוני