אוחנה. זה מתקדם אבל עדיין תקוע | צילום: ישראל יוסף


1. בכל פעם שבית"ר מודיעה על החתמת שחקן רכש חדש היא מוציאה לתקשורת שעון חול שמבשר ש"משהו מתבשל" עם לוח זמנים לגבי מועד ההודעה על השחקן החדש בבית וגן. כל הסימנים מראים שאם הכל ילך כמו שצריך, השם הבא, כך לפחות מקווים בבית"ר, יהיה זה של מיכאל אוחנה מהפועל באר שבע. עוד הצהרת כוונות מצידה של בית"ר על חימוש משמעותי לכיוון הצמרת הגבוהה. 

באר שבע הוציאה הודעה שלפיה היא דחתה הצעה של בית"ר על רכישת חצי מכרטיסו של אוחנה תמורת 1.8 מיליוני יורו, אלא שיש טוויסט בעלילה ועכשיו אלונה ברקת מעונינת לחזור לשולחן המשא ומתן מכמה סיבות: החתמת חלוץ זר ופינוי מקום בתקציב עם הוויתור על אוחנה; הליך בוררות בין השחקן לסוכנו דודו דהאן, שיכול להכניס לקלחת גם את באר שבע וליצור הרבה כאב ראש לקברניטי הקבוצה מהדרום; מערכת יחסים בלתי אפשרית בין ברק בכר לאוחנה, כשלכולם ברור שהשחקן לא צפוי להיות שחקן מוביל בבאר שבע בעונה הקרובה.

הדיאלוג בין בית"ר לבאר שבע הוא רק בין ברקת לחוגג בארבע עיניים. בעלי בית"ר רוצה את אוחנה אבל הוא הרבה פחות להוט אחרי השחמט בעסקת עלי מוחמד (אלא אם כן מוחמד יבריז ברגע האחרון). הטקטיקה של חוגג כרגע היא לשמוע את ברקת ולשקול את נכונות הכוונות שלה. הוא לא מחזר יותר אבל על הקו כל הזמן. גורמים יודעי דבר מספרים שיש פריצת דרך משמעותית לגבי מתווה העיסקה שתנחית את אוחנה בבית וגן, הקבוצה שבה גדל עד גיל 15. זה מעודד אבל לא מספיק כי בבאר שבע לא סגורים על עצמם מצד אחד וחוגג הרבה פחות להוט מבשבוע שעבר מצד שני.

גורמים בשני הצדדים העריכו את זה כך: "יכול להיות שאוחנה יהיה בבית"ר אבל זה הרבה יותר בידיים של חוגג מאשר בידיים של אלונה". ובבית"ר סיכמו: "כרגע הסכומים שדורשת באר שבע עדיין גבוהים מדי". 

2. במכבי נתניה סימנו את דן איינבינדר כמי שאמור להיות התחליף של עלי מוחמד. איינבינדר שמע על זה ודחה את העניין על הסף, וגם בבית"ר אף אחד לא רוצה לוותר על נכס כמו מספר 9. אבל, ויש כאן אבל גדול, בכדורגל אין דבר כזה שאין דבר כזה, ובבית וגן משום מה לא אוהבים את העובדה שהחוזה של הקשר הירושלמי עומד על כ־300 אלף דולר לעונה. איינבינדר כנראה לא יהיה בנתניה בעונה הבאה, אבל הסיפור הזה אמור לשמש אמצעי לחץ עבור בית"ר בדרישה שלה מאיינבינדר לקצץ בחוזהו או לפחות לשנות את המתווה שלו כך שיהיה מבוסס יותר על הישגים ופחות על שכר בסיס גבוה.

3. שמואל שיימן נפרד השבוע מבית"ר תמורת פיצוי חד־פעמי על התרת חוזהו והוא ישחק בעונה הקרובה בהולנד. הבעיה היא שבבית"ר בנו על המגן הגרמני קווין וולץ, שהודיע שהוא לא מעוניין לשחק בישראל. בבית"ר יש התלבטות אם למלא את משבצת הזר הבא בזו של עמדת המגן השמאלי, החלוץ או הבלם. כפי הנראה, בלם ישראלי יצורף (אוראל דגני, איתן טיבי או מישהו אחר), החלק הקדמי יישאר בעינו, עם ניסיון נוסף להנחית כאן את מיכאל אוחנה כאמור, והחיפושים אחרי מגן זר יימשכו. אחד כזה צד את עיניהם של יוסי בניון ורוני לוי, ואם כל הבדיקות שעורכים השניים לגביו ישכנעו אותם ללכת על זה בית"ר תסמן וי נוסף באיוש הסגל. 

4. רוני לוי התלבט ארוכות מי יהיה עוזרו בעונה הקרובה. ליאור זדה היה בין המועמדים המובילים, שמם של עידן טל ורונן גבאי הוזכר כאפשרויות מעניינות, אבל לבסוף לוי החליט להנחית לצידו את חיים שאבו. שאבו אימן בעבר ברמת השרון ורעננה והיה המנהל המקצועי במספר מחלקות נוער. שאבו: "אני מתרגש להצטרך למועדון הענק הזה ולשתף פעולה עם יוסי בניון, אלי אוחנה ורוני לוי, שממנו אפשר רק ללמוד. אני מאמין בדרך המקצועית שיוסי ורוני מתווים בבית"ר ורואה כבוד להיות חלק ממנה. בעזרת השם נעשה ונצליח". 

5. השבוע פורסמה הגרלת משחקי ליגת העל לעונה הקרובה. לראשונה מאז עונת 2016/2015 (אז אירחה בית"ר את הפועל תל אביב במשחק שהסתיים בתיקו מאופס) תפתח בית"ר את המחזור הראשון בטדי מול הפועל באר שבע, משחק צמרת עם צפי לאצטדיון מלא. בית"ר קיבלה הגרלה די סבירה (כמובן על הנייר), כשבמחזור השני היא תתארח אצל הפועל רעננה, במחזור השלישי תארח את הפועל חיפה, ובמחזור הרביעי תתארח בקרית שמונה. במחזור החמישי תארח בית"ר את מכבי תל אביב, במחזור העשירי תצא לסמי עופר למשחק מול מכבי חיפה, ובמחזור ה־11 תתארח בבלומפילד מול הפועל תל אביב.