רוני לוי. צילום: עוז מועלם

חיזור גורלי: לרוני לוי, מאמן בית"ר, יש סעיף בחוזה שלפיו אם הקבוצה תעפיל לאירופה בסיום העונה הוא יזכה להארכת חוזה באופן אוטומטי. בלי קשר לסעיף הזה, כל הגורמים בבית וגן מאוד מרוצים מהליהוק של לוי כאיש על הקווים ובטוחים שהוא האיש הנכון במקום הנכון. בגלל זה כנראה, בתקופה האחרונה, כשחוגג ושות' יושבים אסטרטגית על תוכניות לעתיד, בעיני רוחם של בעל הבית ושותפיו לוי הוא חלק בלתי נפרד מהתוכניות לעתיד וככל הנראה חוגג יציע למאמן חוזה גם לעונה הבאה.

מתברר שההצלחה של לוי בבית"ר העונה לא נעלמה גם מעיניהם של כמה בעלי קבוצות בחו"ל, שחושקים במאמן בית"ר. יצוין כי בכל קבוצה שבה לוי עבד בעבר, בקפריסין, במכבי חיפה ובבית"ר, תמיד אחרי שעזב רצו בו בחזרה, בחלק מהמקרים לוי גם חזר לקדנציה שנייה, בבית"ר הוא כבר בקדנציה שלישית.

נכון לעכשיו לוי מחוזר על ידי כמה קבוצות באי השכן. מדובר בין היתר באנרתוזיס, אפועל ניקוסיה ואומוניה ניקוסיה, כולל נבחרת קפריסין שעדיין לא קיבלה החלטה לגבי המשך דרכו של מאמנה רן בן שמעון. לוי, בכל מקרה, אינו פוזל לצדדים. כל מי שניסה לגשש את הדופק לגבי התוכניות שלו לעתיד שמע ממנו שהדבר היחיד שמעניין אותו כרגע זו בית"ר, והוא גם רואה את עתידו קשור בעתיד המועדון, במיוחד כשלצידו נמצא יוסי בניון כמנהל מקצועי. יתרה מכך, כאג'נדה לוי מאמין גדול בהמשכיות. בגלל זה בכל הקבוצות שבהן עבד בעבר נשאר ליותר משנה אחת, לעיתים לשנתיים-שלוש על מנת להמשיך איזשהו תהליך ופרויקט שבסיומו הטביע חותם על המועדון. יש סוגי מאמנים שכל הזמן מחפשים את הריגוש הבא, לוי מחפש כל הזמן את החשיבה לטווח ארוך. 

בזיכרון הקולקטיבי של לא מעט מאוהדי בית"ר עדיין חרותה העזיבה של לוי את בית"ר, בסיום עונת 2011/2010, כשהמאמן חתם בקיץ בשורות סטיאווה בוקרשט הרומנית, מה שגרר תביעה משפטית של יו"ר המועדון דאז איציק קורנפיין נגד המאמן על הפרת חוזה. מה שאף אחד לא טרח לספר הוא שבזמנו לוי ביקש את ברכת הדרך מקורנפיין, כשבדיעבד התברר בהליך הבוררות שכלל לא היה לו חוזה חתום בבית"ר אלא אופציה של המועדון שלא מומשה ובכלל, משיכה בכתפיים בכל פעם שלוי ביקש תשובות לגבי תחילת העבודה שלו בבית וגן, כי ארקדי גאידמק, הבעלים דאז, משך את כולם באף.

כאמור, כל זה לא מעניין את מאמן בית"ר, שנוהג כראוי לגבי המחויבות שלו לבית"ר, לבניון, לחוגג ולכל המערכת הבית"רית. יכול להיות גם שהדברים האלה שאתם קוראים עכשיו לא ימצאו חן בעיניו כי אין בהצעות שמונחות לפתחו רלוונטיות מבחינתו.