קבוצת בית"ר ירושלים נשים. צילום: יואב דודקביץ'

נתחיל בחדשות הטובות: קבוצת הנשים של בית"ר ירושלים חזרה אתמול בערב (ד') לחיים. אחרי שכבר הייתה עמוק בהקפאה, במועדון הודיעו כי קבוצת הנשים תמשיך את פעילותה הודות לתמיכה שהובטחה מהעירייה.

ואין ספק שאלה הן חדשות מעולות. ירושלים חייבת שתהיה לה קבוצת כדורגל נשים מקצועית והפרויקט של בית"ר, שיצא לדרך לפני מספר חודשים, אמור להוות במה ראויה לעשרות נשים שרוצות לשחק כדורגל ברמה הזו בעיר. 

"כשהגיעה אליי הפנייה לקחת חלק בעזרה בפרויקט קבוצת הנשים של בית"ר 'מילניום' ירושלים לא היה לי ספק שנצליח לעמוד באתגרים ולתת את הבמה לשחקניות שרוצות ומגיעות מתוך אהבה למשחק", אמר איציק קורנפיין, מנהל אגף הספורט בעירייה, שעל פי הודעת המועדון ההבטחה שלו לתמוך בקבוצה הייתה חלק מרכזי בחזרתה לפעילות. "קידום ספורט הנשים בכלל והכדורגל בפרט הינו בעל משמעות אדירה לעיר ירושלים".

אבל לצד החדשות הטובות, יש גם כמה סימני שאלה גדולים. הגדול מכולם הוא כיצד הקבוצה החדשה תצליח להתמודד עם הליגה, שתתחיל בקרוב, אחרי שלא ערכה אפילו אימון אחד מאז חודש ספטמבר. בשלב זה השחקניות עצמן, שיאלצו להתמודד עם המצב הלא פשוט הזה, מנסות לא להתייחס לנושא ובעיקר שמחות על החזרה לפעילות. "אחרי שבועות רבים של חוסר ודאות, אנו חוזרות למקום שאנחנו הכי אוהבות – כר הדשא", אמרה נועה אברהם, ממקימות הקבוצה, לאתר הרשמי. "אני מודה בשם השחקניות מקרב לב למועדון שלנו ובטוחה שנחזיר להם על המגרש".

ושאלה נוספת שחייבת להישאל - האם הדרך של הנהלת הקבוצה להתמודד עם המצב הייתה נכונה. האם היה צריך להשבית לחלוטין את פעילות הקבוצה רק כדי להפעיל לחץ על ההתאחדות, שהחליטה שהקבוצה צריכה לשחק בליגה הארצית (אגב, כמו כל קבוצה חדשה שמחויבת להתחיל לשחק בליגה המקצוענית הנמוכה ביותר)? 

בתגובה הרשמית שהוציאה בית"ר, רק לפני שבועיים, בנוגע להשבתת אימוני הקבוצה נאמר במפורש כי "מבחינת בית"ר השתתפותה של הקבוצה בליגה הארצית היא כרגע אינה אופציה רלוונטית". עד כדי כך לא רלבנטית - שהיא החליטה להשאיר בצד את 25 השחקניות שלה, שעמלו במרץ קיץ שלם כדי להגיע מוכנות לליגה. 

לשחקניות נאמר, בין היתר, שמדובר בעניין של תדמית. שמועדון כמו בית"ר לא יכול לשחק בליגה הארצית. והנה, תמיכה עירונית אחת וכל עניין התדמית נעלם. האם כך היינו רוצים שיטפלו בקבוצות הספורט שלנו? 

ובכל זאת, בשלב בו נמצא כדורגל הנשים בארץ בכלל ובירושלים בפרט, כנראה שעדיין צריך להודות על כל מהלך שנותן לו תקווה ואפשרות לפרוח. אפילו אם הוא כולל השבתה של חודשיים.