ליגת השכונות. צילום: גלעד תדהר

כל מי שביקר באחד מימי חמישי או מוצאי שבת האחרונים באולמות הכדורסל שבפסגת זאב, גילה או רמות יכול היה בקלות להתבלבל ולחשוב שהוא נקלע למשחק ליגה רשמי. אלא שלמעשה מדובר בליגת חובבים לכל דבר, או בשמה האמיתי – ה'ירושליג', ליגת השכונות של ירושלים, שבשבוע שעבר סיימה את הסיבוב הראשון שלה.

שלא תטעו, ליגת השכונות היא אחד הדברים הכי חמים שיש היום לכדורסל הירושלמי להציע. בתפריט: סטטיסטיקות מלאות לכל קבוצה ולכל שחקן, כולל נקודות, אסיסטים, ריבאונדים ואפילו מדד יעילות. יש גם שידורים חיים בעמוד הפייסבוק של הליגה, כשכל משחק כולל שופטים ומזכירות.

"הירושליג הוקמה יחד עם עיריית ירושלים על מנת לתת מענה לכלל תושבי העיר שרוצים לשחק במסגרת תחרותית ברמה הכי גבוהה שניתן", מסביר משה וייס, הזרוע הביצועית והמוח שמאחורי הפרויקט הזה וגם נציג קבוצת הולי מוזס. "רמת הניהול והארגון פה היא לא פחותה מזו של ליגת העל", מוסיף איציק קרודו, מקבצת תלפ"ז.

10 קבוצות נרשמו העונה לליגת השכונות. הן חולקו לשני בתים, מהם עלו 5 קבוצות לדרג א' וחמשת הנותרות ישחקו על אליפות דרג ב'. בסיבוב השני, שיצא לדרך השבוע, תשחק כל קבוצה 8 משחקים בסיומן ייקבעו סדרות חצי הגמר, בדרך לגמר הגדול, אי שם בחודש אפריל – זה של דרג א' וזה של דרג ב'.

בשלב הראשון היו אלה קבוצות הולי מוזס מרמות וגילה שניצחו את הבתים המוקדמים ועלו לדרג א' יחד עם פסגת זאב, בית ישראל ואריות תלפ"ז. בדרג ב' משחקות בית וגן, מרלין מונרו, רחביה, עוטף ירושלים וקטמונים.

"אנחנו שמחים להרחיב את ליגת השכונות ולשדרג אותה מקצועית", מסכם איציק קורנפיין, מנהל אגף הספורט בעירייה. "חובבי הכדורסל בעיר נהנים להשתתף בליגת חובבים המתנהלת ברמה מקצועית שעומדת בקריטריונים של ליגה מקצועית לכל דבר ועניין".