צילום: שאטרסטוק

מועדון הצמרת הגרמני בורוסיה דורטמונד היה השבוע בכותרות בעיקר סביב ההפסד הכואב במשחק העונה לבאיירן מינכן, זה שכנראה קבע כי דורטמונד לא תזכה השנה בבונדסליגה.

אלא ששמו של המועדון הגרמני עלה גם בהקשר ירושלמי, זאת בעקבות החלטה יוצאת דופן של ההנהלה שלו להעביר תרומה גדולה בסך מיליון דולר ל'יד ושם', המוסד להנצחת השואה שנמצא בעיר.

מי שלא נשארו אדישים לתרומה הגדולה הם אנשי בית"ר נורדיה ירושלים, קבוצת האוהדים שאחד העקרונות המרכזיים שלה הם מלחמה בגזענות ושנאה. הנהלת נורדיה מיהרה לשלוח מכתב תודה לראשי דורטמונד בו הם הביעו תמיכה בהחלטה שלהם.

המכתב שנשלח

"שמענו על התרומה הנפלאה שלכם ל'יד ושם'", כתבו במכתב. "השורשים של רבים מאוהדינו מגיעים מאירופה ואסון השואה עדיין משפיע עמוקות עלינו ועל משפחותינו. אנחנו שמחים לראות שמועדון חשוב כמו שלכם מחויב למאבק נגד גזענות ושנאה".

בנורדיה המשיכו: "המועדון שלנו הוקם על בסיס של מאבק בגזענות ושנאה. כמועדון כזו, בטח בעיר כמו ירושלים, אנחנו מעריכים מאוד פעולות כמו זו שעשיתם ואנחנו נרגשים מהמחווה שלכם".

גורמים בנורדיה מסרו כי המכתב הגיעו להנהלת דורטמונד, שבשלב זה עדיין לא הגיבה, אך הם מניחים שבימים הקרובים יגיע מכתב התשובה.