קבוצת הנערים. צילום: דן שושני יח"צ

קבוצת הנערים הבכירה של הפועל ירושלים תיקרא החל מהשבוע על שמו של אמנון שנק ז"ל, שהלך לאחרונה לעולמו. "מחווה מרגשת", אמרה אלמנתו ירדנה.

ביום ראשון השבוע נערך באולם הספורט של מכללת אורט טקס מיוחד בו הוכרז כי מעתה תיקרא קבוצת הנערים של הפועל על שמו של שנק. מדובר ביוזמה של יו"ר מחלקת הנוער יובל קורן, מנכ"ל המחלקה דניאל ששר ומנכ"ל הפועל ירושלים גיא הראל, כחלק מפרויקט ההנצחה של שנק על ידי המועדון.

שנק היה מהדמויות המובילות של הכדורסל בירושלים במשך מספר עשורים ופעל רבות לקידום ענף הכדורסל ברחבי העיר. הוא גידל וטיפח דורות של שחקני כדורסל וקידם את הכישרונות הירושלמים לנבחרות ישראל הצעירות. אחד ממפעלי חייו הגדולים של  שנק היה טורניר 'סטריטבול ירושלים' בכיכר ספרא. שנק היה ממקימיו וניהל אותו במשך 22 שנה ברציפות.

עוד לפני הטקס התקיים מפגש מרגש בין משפחת שנק המורחבת וחבריו הקרובים לבין שחקני קבוצת הנערים, בו סיפרו לשחקנים הצעירים על אישיותו המיוחדת של אמנון ועל פועלו ותרומתו לספורט הירושלמי ככלל ולענף הכדורסל בפרט.

בנוסף, אנשי הפועל ירושלים העניקו למשפחת שנק חולצה ממוסגרת של הקבוצה החדשה הנושאת את שמו של אמנון. "לא יכולנו לבקש מעמד מכובד כזה והנצחה מדהימה שכזאת לאמנון שלנו", אמרה ירדנה. "לראות את קבוצת 'הפועל אמנון שנק ירושלים' עולה לפרקט ואת השחקנים הצעירים משחקים עם חולצות הנושאות את שמו, גרמו לנו בכל העצב הגדול ואובדן הבלתי נתפס לפינה שמחה ומרגשת במיוחד. השחקנים פשוט הצליחו להעלות לנו חיוך גדול והתרגשות יוצאת דופן".

יובל קורן, יו"ר מחלקת הנוער של הפועל ירושלים: "אנחנו שמחים לקחת חלק בהנצחה של אמנון שנק ז"ל. אנו רואים בכך זכות גדולה. הכדורסל הירושלמי ואנחנו חייבים תודה ענקית לאמנון על תרומתו האדירה לקידום הענף".

יוסי שרעבי ,מנכ"ל משרד התרבות והספורט: "אנו מודים להפועל ירושלים על הפרויקט המיוחד.  אמנון הטביע את חותמו על הספורט הירושלמי לתמיד. הוא הקדיש את חייו המקצועיים לספורט בירושלים וגידל מאות רבות של ילדים ובני נוער והיה עבורם אבא, מחנך ומנטור ולא רק מאמן כדורסל"