אזולאי. כשאוהדי בית"ר נתפסים למישהו אי אפשר לצאת מזה | צילום: עוז מועלם

יוסי אבוקסיס, האיש שביום ראשון יפגוש את בית"ר כמאמן בני יהודה, הוא אחד האנשים הכי קשוחים והכי וינרים בענף. ואפילו יוסי אבוקסיס הגיע בעונת 2001/2000 למצב ששריקות בוז מהקהל הצהוב־שחור גרמו לו לרעידות ברגליים, לכך שהוא סירב להרים קרנות ולשיחה עם מאמן בית"ר דאז אלי גוטמן, שבה אמר לו: "אני לא יכול לתפקד כשכל הקהל נגדי". אבוקסיס אינו לא הראשון ולא האחרון שאוהדי בית"ר גרמו לו לכרוע תחת האנטי שפיתחו כלפיו. יש כאן רשימה ארוכה ומכובדת: ג'ובאני רוסו, אריאל הרוש, דריו פרננדז, ז'אן טלסניקוב בתקופת הצ'צ'נים כעוזר מאמן, וגם יואב זיו בתקופת זמן מסוימת, ולמי שזוכר רוני גפני. ברגע שאוהדי בית"ר מסמנים מישהו הם לא יירגעו עד שהוא יובס בנוקאאוט וירים ידיים.

הקורבן התורן של אוהדי בית"ר הוא החלוץ שלומי אזולאי, שבמשחק האחרון מול נס ציונה 'זכה' לשריקות בוז רועמות מצד האוהדים שמילאו את יציעי המושבה. לא ברור מה יש לאוהדי בית"ר נגד מספר 18. אולי זו תנועת הגוף המסורבלת, ההבעה שכאילו הוא אדיש למתרחש סביבו. אוהדי בית"ר נהיו לא רק מאמנים אלא גם סוכנות דוגמנות: אם אתה לא נראה כמו אלי אוחנה, משחק כמו אלי אוחנה ומבקיע כמו אלי אוחנה, למה שלא נחבוט בך?

האמת היא פשוטה: שלומי אזולאי הוא לא כוכב על, אבל הוא בהחלט חלוץ ליגה לגיטימי, אחד השחקנים הכי מחויבים בבית וגן, ילד טוב טבריה, והכי חשוב, אחד שמשאיר הכל על המגרש באימונים ובמשחקים, גם אם למראית עין זה לא נראה ככה. הבעיה שלו (גם כן בעיה...) היא שרוני לוי מאוד אוהב את האופי שלו ואת האיכויות שלו כשחקן. אוהדי בית"ר רוצים פנטזיסט, גולר בחסד עליון ואחד שיש לו קילר אינסטינקט בעיניים, ומה לעשות ששלומי אזולאי אינו כזה?
לאנתוני וארן אין שום חלק בעליהום מצד היציע על שלומי אזולאי, ובהחלט יכול להיות שמקצועית הוא עדיף על פני מספר 18. זה לא האישיו. הרי ברור שאין כאן פערי איכות בין וארן לאזולאי, שאין לאזולאי שום פריבילגיה (הוא לא שחקן בית, הוא לא הוביל את בית"ר לשום תואר, ולמי ששכח, בעונה שעברה הוא היה בינוני מאוד). מה שבטוח הוא שאוהדי בית"ר לא מועילים לאף אחד עם האנטי הזה שפיתחו כלפי אזולאי, הם רק משיגים את התוצאה ההפוכה: גם מורידים לאזולאי את הביטחון (וזה עלול להגיע למצב שהחלוץ לא יצליח לייצר כלום ושום דבר בקצב הזה) וגם נותנים לרוני לוי יותר ויותר סיבות לתת לאזולאי את חולצת ההרכב כי לוי מחפש לתמוך בחלוץ שלו ואם יוריד אותו לספסל זה יחסל אותו לגמרי.

אחרי המשחק מול נס ציונה אמר לוי על אזולאי: "שלומי שחקן חשוב ונותן הכל על המגרש". יש כאן מסר ברור שלפיו זה כל מה שמאמן בית"ר מצפה מהשחקנים שלו, למי שתוהה למה פרדי פלומיין למשל נמצא בהקפאה. זה בסדר גמור שלמאמן יש פייבוריטים כל זמן שוארן יודע (ולוי מבהיר לו את זה כל הזמן) שאם יוכיח למאמן שמקומו בהרכב הוא לא יהסס לתת לו את החולצה של ה־11 הפותחים.

בינתיים בבית"ר לא נשארו אדישים לאנטי של הקהל כלפי שלומי אזולאי, ובמהלך השבוע פנו גורמים בכירים בהנהלה לגרעין הקשה של אוהדי בית"ר ודרשו מהם להפסיק את הקריאות נגד השחקן. חלק מאלה שחברי ההנהלה שוחחו איתם טענו: "לא אנחנו שרקנו בוז לשלומי", אבל בבית"ר ביקשו: "תדאגו לעודד ותתמכו באזולאי כי ההצלחה שלו זו ההצלחה של כולנו". האוהדים הבטיחו שכבר במשחק הקרוב מול בני יהודה היחס כלפי אזולאי ישתנה, ומי יודע, אולי זה יעשה את ההבדל גם מול הקבוצה העיקשת של יוסי אבוקסיס, שיכול לתת לאזולאי כמה טיפים על קהל שאמור לתמוך בך ופתאום יוצא נגדך.