לוי והשחקנים בפולין. תיכף מגיע הדבר האמיתי | צילום: באדיבות בית"ר ירושלים

כל ילד היה אומר לכם לפני מחנה אימונים של בית"ר, אם היה בוחן את הסגל, שכדי שרוני לוי יצליח להפוך את השחקנים שלו למקשה אחת הוא יצטרך להשתמש בשני כדורי רגל באימונים ובמשחקים, או לחלופין לעלות לכל משחק עם 14 שחקני הרכב. אבל להפתעת כולם: ממשה חוגג, דרך בניון, אוחנה וכל מי שנכח בפולין, דווקא השחקנים שסומנו כמי שבאים לעשות חיים ועבודה קשה זה מונח שזר להם, הוכיחו במחנה הזה שללוי יש עם מה לעבוד ושלכם יש סיבה טובה לרכוש מינוי לעונה הקרובה

פרדי פלומיין הוא הדוגמה הקיצונית ביותר לאחד שעוד בסיום העונה שעברה סימנו בבית וגן כשחקן בעייתי, אחד שלא אוהב לשחרר את הכדור ואי אפשר לדרוש ממנו להתיישר לפי דרישות המערכת (תנסו אתם לבקש מפלומיין לקחת חלק בפעילויות קהילתיות של המועדון או להתראיין לתקשורת).

בקיצור, יש לנו עניין עם שחקן גדול אך מורד לא קטן. ודווקא פלומיין סיים את המחנה בפולין עם התוצאות הטובות ביותר במדדי הג'י־פי־אס, במסירות המדויקות ובמדדי התועלת שהוא מביא לקבוצה. בתחילת השבוע, אחרי שהצרפתי קיבל מכה חזקה ברגל הציעו לו לוותר על האימון הבא כדי להחלים, אבל פלומיין ביקש להתאמן כרגיל. "זה היה אימון רצח ופלומיין עם רגל אחת השתולל במגרש ועשה הכל, וירד בסיום האימון כשהוא מפורק לגמרי", סיפרו שחקנים. "לא האמנו שהוא התאמן בכזאת אינטנסיביות עם פציעה". המכה שנתן לו רוני לוי בגב, כסוג של טפיחה על השכם, הבהירה היטב כמה המאמן מבסוט משינוי הגישה של הצרפתי.

אבל פרט לפלומיין יש ללוי עוד כמה סיבות להיות מרוצה. בית"ר, שהיתה אוסף כשרונות כאמור, למדה במחנה הזה מבנה טקטי של קבוצה, סדר וארגון במשחק התקפה ובמשחק הגנה. מיכאל אוחנה יודע בדיוק מתי הוא צריך לפנות שטח ומתי ללכת עם כדור. גדי קינדה מבצע על עיוור מעברים מצד ימין לצד שמאל. לוי גארסיה, שחקן בקרית שמונה, היה וואן מן שואו (למרות שהביצועים בצפון, אפעס, לא היו משהו), מזיז את הכדור ורץ המון בלעדיו, דברים שאיזי שרצקי אשתקד היה יכול רק לחלום עליהם. ושי קונסטנטין הראה ללוי שאנטואן קונטה יצטרך להזיע הרבה מאוד לפני שבאוטומט יקבל את חולצת ההרכב.

פלומיין. מצטיין המחנה | צילום: אורן אהרוני 

"הפכנו מקבוצת קט רגל ליחידה מובחרת" סיכמו בבית"ר את המחנה

לא נגזים: בית"ר לא הפכה בשבוע וחצי למכונה משומנת שגדולה על הליגה, אבל יש בה מתודיקה והיא יודעת מה היא רוצה מעצמה. זו לא הפנטזיה של משה חוגג שתפרק כל מה שזז גם אם תספוג בכל משחק, אך רוני לוי שם סוף להפקרות שהיתה פה בעונה שעברה, לעובדה ששני פסים של היריב היו הופכים לאחד על אחד מול איתמר ניצן.

ועדיין, לוי אינו מוותר על צירוף בלם ואחריו גם מגן שמאלי, שניהם אמורים להיות שחקנים זרים. המאמן יחד עם בניון ראו כבר יותר מ־20 בלמים פוטנציאליים ופסלו את כולם. "ונמשיך לפסול מועמדים עד שנגיע לבלם האיכותי ביותר. הזמן לא משחק כאן תפקיד כי טל בן חיים ואור זהבי הם פתרון טוב מאוד כרגע", אומרים בבית"ר. ביום ראשון הקרוב ייערך ניסוי הכלים האמיתי הראשון מול נס ציונה בגביע הטוטו בטדי. תנסו לראות דווקא מול קבוצה נחותה מבית"ר את ההבדלים בין בית"ר החדשה לזו של העונה החולפת ואין ספק שתמצאו