ז'אורז'יניו מחזק את הברך עם חולצה של נבחרת ישראל. צילום: מהאלבום הפרטי

ז'אורז'יניו סיים בסוף השבוע שעבר את האימון ומיהר להתקשר לאשתו גבריאל ולסוכן שלו איתן מזרחי כדי לספר להם שהוא שוב מרגיש, אחרי כמעט תשעה חודשים, חלק בלתי נפרד מבית"ר ירושלים. קיץ שלם הוא זכה להתעלמות מופגנת מהצוות המקצועי בבית וגן: גיא לוזון לא ספר אותו, כי בשביל מה הוא צריך להתעסק עם שחקן שעדיין לא כשיר? ערן לוי ואור אינברום ניכסו לעצמם כל אחד בתורו את החולצה מספר 10 שלו, למרות שהוא מעולם לא עזב את בית"ר. אפילו בחישובים של מצבת הזרים של בית"ר אף אחד לא הזכיר את שמו. "ז'אורז'יניו?" גירדו בראש הפרשנים. "אה, באמת היה כאן פעם מישהו כזה". 

ההארה של הג'ינג'י, בסוף השבוע שעבר, התרחשה כשניר קלינגר שוחח איתו, בדק מה מצב הרגל שלו, וסיפר: "כששיחקת בסכנין וגם עם בית"ר עשית לי הרבה צרות". ממה שעבר בתשעת החודשים האחרונים אפשר לעשות סרט. אם בעזרת השם הכול ילך כמו שצריך יהיה לסיפור הזה גם הפי אנד, למרות שבמהירות שבה שחקנים יוצאים ונכנסים מבית וגן אי אפשר לדעת.

ז'אורז'יניו, להזכירכם, הגיע בקיץ שעבר לבית"ר, אחרי שאלי טביב עשה שח מט לאלונה ברקת ויעקב שחר והחתים אותו על חוזה לשלוש שנים אצלו בבית בכפר שמריהו. הברזילאי פתח את העונה מצוין, הבקיע ובישל, עד שחאלד חאליילה חיפש לסמן עוד איקס בחגורת הכסאח שלו ונכנס לג'ורג'י בברך במשחק בין בית"ר לסכנין בטדי. רק מהכניסה הזו והדרמה שהתרחשה אחריה היה אפשר לעשות סרטון ביוטיוב, כשז'אורז'יניו שוכב מתפתל מכאבים ואיתי שכטר מתעלם מהמאמן שלו בני בן זקן וקורא ליוסי בניון: "קום והיכנס". ג'ורג'י חטף מכה חזקה ליד הברך, עניין ששלושה שבועות של מנוחה היו אמורים לרפא באופן מלא

ז'אורז'יניו. צילום: ראובן שוורץ

אלא שלבעל הבית של בית"ר באותם ימים קראו אלי טביב, ואצלו פרה חייבת לתת חלב גם אם היא לא ממש בקו הבריאות. "טביב רצה שג'ורג'י ישחק גם כדי שיתרום לבית"ר אבל בעיקר בגלל שהוא מושקע כספית בנכס, ונכס על הספסל או ביציע אי אפשר להשביח ואי אפשר למכור", אומרים בבית"ר. אז ג'ורג'י נטל אינספור משככי כאבים וזריקות ועלה לשחק כשהוא מצליח להוציא מעצמו 30 אחוז יכולת במקרה הטוב ומגיע הביתה אחרי משחקים ולא ישן בלילה מכאבים אחרי שהמשככים סיימו להשפיע עליו.

"הוא היה עולה לשחק חצי בנאדם, לא מתפקד כמו שצריך, ואז שומע וקורא שמבקרים אותו, אבל בשום שלב לא העיז להגיד למישהו שהבעלים של המועדון הוא הכתובת לכך שהוא משחק פצוע", אומרים בסביבתו של הברזילאי. ג'ורגי' משך חודש כשהוא פצוע, כשהגוף שלו סובל מכאבים לא רק בגלל הברך הפגועה אלא גם בגלל שכל כובד המשקל עבר למקומות אחרים שגם הם נפגעו, ואחרי המשחק הראשון בשמינית גמר הגביע מול כפר סבא, שבו בית"ר ניצחה 0:2 וג'ורג'י גם בישל בו גול, בזמן ששחקני בית"ר חוגגים בחדר ההלבשה עלייה כמעט ודאית לחצי הגמר מספר 10 ישב בחדר ההלבשה והיה עם דמעות בעיניים. הוא טלפן לסוכנו איתן מזרחי ואמר לו: "זהו. סיימתי לשחק פצוע. עד שאני לא מבריא לגמרי אני לא חוזר. אני לא יכול לתת את מה שאני יודע וזה רק יסתבך. למה שהמאמן לא יעלה במקומי שחקן שכשיר במאה אחוז?"

ז'אורז'יניו חיפש דרך לטפל בעצמו כי טביב ושות' לא באמת חשבו ששווה להשקיע יותר מדי כדי לשקם את הרכש הכי נוצץ של בית"ר (לפחות נכון לאותה תקופה). היחיד, מספרים ז'אורז'יניו ושות', שהתקשר ובדק ושאל והתעניין והציע כל עזרה אפשרית היה אלי אוחנה. "אלי היה שם בשביל ג'ורג'י במאה אחוז, כולל שיחות אישיות שבהן סיפר לו שגם הוא עבר כמה פציעות קשות בקריירה, שזה חלק מהחיים ושלפעמים חוזרים לא רק בריאים יותר אלא גם טובים יותר. העיקר זה לא להיכנס למרה שחורה ולהוריד את הראש. ג'ורג'י לא שכח ולא ישכח את זה לאלי" אומר סוכנו, איתן מזרחי

ז'אורז'יניו הבין שהוא צריך להתחיל לטפל בעצמו כי מטביב, שגם ככה מאוכזב מכך שלאחר שנפרד מכמה מאות אלפי דולרים עבור צעצוע ברזילאי השחקן מושבת, לא תבוא הישועה. הוא נסע למולדת, לברזיל, לקליניקה של אחד המומחים הגדולים בתחום שיקום פציעות ספורט, רופא ברזילאי עם שורשים יפניים בשם אדוראדו שפוגש את הברך של ניימאר ומרסלו בתדירות שבה אתם פוגשים את השכן ממול. את כל השהייה בקליניקה של הרופא הברזילאי מימן ג'ורג'י מכיסו הפרטי, כי ככה זה היה בבית"ר טרום עידן משה חוגג. כשחזר לארץ, על פי דרישה של המועדון, נשלח הקשר לד"ר נעמה קונסטנטיני, מומחית ארצית בתחום, והיא המליצה לו להמשיך את הטיפול אצל אדוארדו בגלל ששם, בברזיל, יש הרבה יותר כלים לבצע שיקום מקיף, מה גם שג'ורג'י כבר התחיל תהליך אצל רופא מסוים ועדיף לא לרוץ מרופא לרופא.

כאן אולי ניתן להמחיש את ההבדל בין עידן טביב בבית"ר לעידן חוגג בבית וגן. בשלב שבו ז'אורז'יניו נחת בישראל בית"ר כבר עברה לידיו של חוגג. הבוס החדש יחד עם אלי אוחנה הציעו שהקשר ינחית בארץ את אדוארדו כדי שיטפל בו כאן. השהייה של אדוארדו בישראל והתשלום עבור שעות העבודה שלו לא היו אישיו. לחוגג היה ברור שאם ז'אורז'יניו נפצע במדי בית"ר ולא נגיד בירידה במדרגות של הבית במשכנות האומה בית"ר גם צריכה לדאוג לו.

לפני שחוגג נכנס לתמונה טביב עשה הכול כדי להיפטר מז'אורז'יניו. הכול, פרט להסכמה של הבוס מכפר סבא/מיאמי להשלים לו את השכר בקבוצה אחרת. הפועל תל אביב היתה הכי קרובה להנחית אותו בשורותיה, גם בסכנין פנטזו על חזרתו של הבן האובד. אבל ג'ורג'י לא חיפש בכוח להימלט מבית וגן, ולא רק בגלל הפגיעה הכספית, הרבה בגלל שהוא לא הצליח להטביע בבית"ר חותם אמיתי, עניין שמטריד אותו מאוד.

בשבועיים האחרונים כל הסימנים מראים שהוא בכיוון הנכון. הרופא/ קוסם הברזילאי אדוארדו שלקח אותו כפרויקט, עבודה מסביב לשעון בחדר הכושר כשהוא לובש את החולצה של נבחרת ישראל, אפילו ברכה מהרב איפרגן, הרנטגן, ידיד אישי של סוכנו מזרחי, שבירך: "תהיה בריא ותצליח". 

 בניגוד ללוזון, שגרם לו להרגיש שקוף, קלינגר מתייחס אליו. חולצה מספר 52, זו שליוותה אותו בכל הקריירה בישראל במדי סכנין, חזרה אליו אחרי שהיתה תפוסה על ידי אריק סאבו, ויותר מכול, נדמה שבית"ר שזקוקה לחיזוק כמעט בכל עמדה על המגרש זקוקה גם לו, הגם שהחלק הקדמי נראה כמו כביש ירושלים תל אביב באמצע חול המועד - פקוק לעייפה

ז'אורז'יניו יהיה כשיר לעלות על כר הדשא לכל המאוחר בתוך חודש. בינתיים הוא מנסה להשתלב באימונים של בית"ר, מנסה להרשים כמו כשהיה ילד בליגת החופים בברזיל. אז, כנער צעיר, זה היה מול סקאוטרים מרחבי אירופה שרצה לקבל מהם צ'אנס בקבוצה מקצוענית בכל מקום על הגלובוס. היום זה ניסיון לצוד את עינו של קלינגר, שישים לב שבמקום לפנטז על ירדן שועה ועל פלומין הצרפתי של חדרה יש לו מתחת ליד קשר כנף שבשנים האחרונות הקבוצות הכי גדולות בארץ נאבקו על שירותיו. בשיחות סגורות ז'אורז'יניו אומר שיש לו חוב מוסרי לאוחנה וחוגג, לאוהדי בית"ר, שלא הספיקו באמת ליהנות ממנו אחרי סיפור האהבה שלו עם היציעים לאחר שהוצג במסיבת העיתונאים בקראון פלאזה.

"אני משתגע שאני לא יכול לעזור למועדון, ואני לא אירגע עד שלא אתרום את חלקי כדי שבית"ר תחזור למסלול הנכון", הוא אומר לאוהדים שפוגשים אותו ברחבי ירושלים ומנסים לבדוק מתי הוא חוזר לשחק (יש כאלה שמגזימים ושואלים אם הוא עדיין בכלל שחקן בית"ר). עד ינואר ניר קלינגר יערוך עוד מיליון טסטים לסגל שלו לפני שיבצע בו מהפכה. כדאי לו גם לתת צ'אנס אמיתי לז'אורז'יניו שהתנהלות מקולקלת של האיש שהנחית אותו כאן גרמה לו ולמועדון נזק, כמו בעוד כמה דברים בחמש השנים האחרונות. את תגובתו של אלי טביב לכתבה לא היה ניתן להשיג