חוגג. צילום: אוהד צויגנברג 

ההצהרות של בעלי בית"ר משה חוגג בתקופה האחרונה על הבאת שחקן מוסלמי לבית"ר נתקלו לא אחת בצקצוקי לשון מזלזלים. "הנה עוד בעל בית שמבטיח לנו מזרח תיכון חדש..." זה רק חלק מהבוז של האנשים שמסרבים להכיר במציאות. המציאות הזו היא שבית"ר ירושלים היא מותג הספורט הפופולרי ביותר בארץ, שהאהדה אליו חוצה גבולות ומגזרים. אין פינה בארץ שאינה גדושה באוהדי בית"ר מכל המינים ומכל הצבעים. וחוגג, שכבר שמע פעם או פעמיים בחייו שהוא פנטזיונר ולעג דה־פקטו לדברים האלה עם עסקאות פורצות דרך בתחום ההייטק, לא נותן לשום דבר כזה לערער אותו. להפך. הוא מספיק נבון כדי להבין שלהיות הקבוצה הכי צבעונית ואהודה בישראל מצד אחד ולהפקיר מצד שני את הפריפריה וערים שלמות לטובת מיזמים של מועדונים שהם פסיק קטן ביחס לבית"ר, זה פשוט לא מתקבל על הדעת.

לכן חוגג החל פה בשבועות האחרונים תוכנית מהפכנית, שנועדה לתקוע דגלון של בית"ר בכל פינה ברחבי מדינת ישראל, ובמיוחד בפריפריה. התכנון של חוגג הוא  להקים בתי ספר לכדורגל בבית צפאפה ואבו־גוש. מדובר בחבירה של המועדון לבתי ספר קיימים, שיכשירו את דור העתיד של בית"ר באוכלוסייה שהיא מוסלמית (אכן חזון אחרית הימים), אבל יתרה מכך, יעניקו להם פרט לחוויית הספורט גם מטריה חינוכית, ערכית וקהילתית, מילים שאנחנו רגילים שנקשרות דווקא בשמה של הפועל קטמון, שעם כל הכבוד, על אף שאינה בממדיה של בית"ר, ניצלה את הוואקום שיצרו כאן מנהלי בית"ר בשנים האחרונות, שפשוט התעלמו מהילדים ברחוב, היכן שצומחים כדורגלנים אמיתיים, לטובת זוטות אחרות.

חוגג, פרט לבשורה כשלעצמה עם הרעיון שבית"ר תיכנס לבית צפאפה ואבו־גוש, מנהל מגעים להקמת בתי ספר לכדורגל גם בבית שמש, בית ספר לכדורגל קיים בניהולו של אופיר עזו, שנושא את שמו של שמעון קינן ז"ל, ובתי ספר בהר אדר, קרית מלאכי והמועצה האזורית לכיש, ואלה רק הכתובות הראשונות בדרך לפריסה ארצית של מועדון הכדורגל של בית"ר גם בקרית שמונה וממנה עד אילת. בבית וגן גם יקימו באבו־גוש קבוצת בנות של פרויקט בנות, מיזם של העצמה נשית דרך הספורט בדמות קבוצת כדורגל נשים.

אם זה לא מספיק, חוגג הגיע השבוע לכנס של ה'ליגה נגד השמצה', שמקיים שיתוף פעולה עם בית"ר למען לכידות חברתית בספורט. חוגג אמר במעמד של הליגה נגד השמצה: "כשהחלטתי לרכוש את בית"ר ירושלים הערכים שהליגה נגד השמצה מדברת עליהם הם בדיוק אחד לאחד הסיבה שלי למהלך הזה. אני בעצם נציג של הליגה נגד השמצה בבית"ר ירושלים. בית"ר זה מועדון מאוד מיוחד עם בסיס האוהדים הגדול בישראל, אוהדי נפרשים מקרית שמונה ועד אילת ויש לו איזושהי תדמית מסוימת שאני חשבתי וראיתי שזה ערך חשוב מאד להדברות נגד גזענות. לבוא ולעשות וערכיים כדי לשנות את הסיטואציה הזו". אומר, ועושה.

גיא לוזון עדיין לא מגובש לגבי זהות ההרכב שיעלה ביום ראשון באשדוד. אנשי שלומו יעצו לו השבוע לפתוח בהרכב עם ערן לוי. הרי הוא ניסה כבר כמעט הכול חוץ מאשר לתת קרדיט אמיתי למספר 10. המגרש צר המידות של אשדוד יכול להוות יתרון עצום לסוג שחקן כמו לוי, ובכלל, אם כבר לוי הוחתם בבית"ר, צריך ללכת איתו ועליו ולא להפוך אותו לברירת מחדל. הבעיה של לוזון היא שהוא לא מאמין ביכולות המקצועיות של לוי או שהוא לא בטוח אם לוי בעדו או נגדו. פרט להתלבטות הזו, לוזון מתלבט אם לפתוח בהרכב עם חלוץ הרכש ארון אולנארה, כשנראה שאופיר קריאף ישמש כמגן ימני. עידן ורד בספק בגלל כאבים בירך

בשלישי בערב, במסעדת טורו במשכנות שאננים, קיבלו שחקני בית"ר הרצאה מאלפת מפסקל ברקוביץ', ספורטאית קטועת רגליים עתירת הישגים ומדליות, שסיפרה לשחקנים את סיפורה המדהים. המוטו שלה, היה "אין דבר כזה שאין דבר כזה". האירוניה היא שלשחקני בית"ר יש הכול חוץ מאשר את הבגרות והמחויבות להשאיר הכול על המגרש כדי להשיג תוצאות. אחרי שראו את ברקוביץ' נקווה שהם שאבו השראה, או שבאמת אנחנו מתעסקים כאן עם חבורת אנשים שהם מקרה אבוד, שגם מאמן הרבה יותר גדול מגיא לוזון לא יצליח להוציא מהם הרבה.