לוקט. מתפללים עבורו. צילום: עוז מועלם

1.לוקט: טרנט לוקט טס לארצות הברית בגלל טרגדיה משפחתית שהשתיקה יפה לה. ביום שני השבוע הודיעה הפועל שלוקט יוצא שוב למולדתו, בלי שום תאריך חזרה. הסיפור של לוקט, עד כמה שאנחנו יכולים לספר, אמור לסיים את דרכו בהפועל, כי לפעמים יש גזירות משמיים שאף צד לא אשם בהן, וחוץ מאשר להתפלל לנס שיפתור לשחקן החביב את הבעיה אין הרבה מה לעשות. או כפי שאמר זאת עודד: "כולנו מתפללים עבור לוקט ומשפחתו. קשה לנו להעריך מתי הוא יחזור. יש דברים יותר חשובים מכדורסל. חלק מהמשפחתיות שיש כאן זה בדיוק העניין הזה".

לפני שטס לחו"ל כינס לוקט את חבריו לקבוצה ואמר להם: "אני עוזב, אבל אתם צריכים להישאר יחד ומישהו יצטרך לקחת צעד קדימה".

הפועל כבר החלה בחיפושים אחר שחקן בעמדה מספר 3, זר, אבל היא מתקשה למצוא תחליף הולם ללוקט. שמו של דיאנדרה קיין שעלה לא רלוונטי בגלל עלויות גבוהות. שם נוסף שבהפועל בדקו הוא ג'יימס בל, אקס הפועל חולון. בל שייך לפרטיזן בלגרד והוא מושבת עד תחילת ינואר בגלל בעיה רפואית שמקורה בבלוטת התריס. קשה להניח שבארנה יסכימו לחכות עד 5 או 10 בינואר, המועד שבו רופאיו של בל הודיעו לו שיחזור לכשירות. בינתיים מחפשים אופציות אחרות, אבל אם קטש ושות' ייתקעו השם של בל עשוי לעלות שוב.

פלדין (משמאל). 58 נקודות בארבעה ימים | צילומים: עוז מועלם

2.פלדין: 58 נקודות קלע ג'יימס פלדין בתוך ארבעה ימים: 41 בניצחון על גלבוע גליל במוצ"ש ועוד 27 'בלבד' מול בנדירמה הטורקית שלשום בליגת האלופות של פיב"א, ביניהן שבע שלשות. בהפועל לא מנסים לגרוע כהוא זה מהתרומה של פלדין למועדון ומעובדת היותו הגו־טו־גאי של קטש, למרות הכושר הנפלא של ג'ייקובן בראון, אבל מנסים כל הזמן להבהיר שמדובר בעבודה קבוצתית, שהידית של פלדין שיורה מכל מקום מתאפשרת הודות להגנה, לחסימות ולשטח המחיה ששאר ארבעת השחקנים לצידו באדום־לבן מספקים לו.

"השלשות שלי כנראה פגעו בהם מאוד", אמר פלדין על הערב המצוין שלו מול בנדירמה. "אצלי זה בעיקר עניין של ביטחון עצמי. אני יודע שהמאמן והשחקנים מאמינים בי ונותנים לי לשחק בחופשיות. אני פשוט אוהב לנצח, יותר מהנקודות, וזה מה שבאמת חשוב, וכל זה למרות שעודד לא אוהב סקוררים", הוסיף מספר 14 לעבר מאמנו קטש. על זה נאמר: רק מי שמקבל כל כך הרבה ביטחון מהאיש שמאחורי הקווים וכל כך הרבה רספקט כדמות דומיננטית על הפרקט ובחדר ההלבשה יכול להרשות לעצמו טראש טוק מחויך על בעל הבית המקצועי שלו. הפועל זה לא רק פלדין, אבל בשביל שחקנים מסוגו קונים כרטיס.

3.בריימו: מי שלא באמת מבין בכדורסל יכול היה לחשוב שסולימאן בריימו סבל מערב רע שלשום מול הטורקים. בסך הכל השורה הסטטיסטית בטור הנקודות של הענק הניגרי לא ממש מרשימה עם ארבע נקודות ושני ריבאונדים. אבל בצד זה, במדד הפלוס מינוס, כשבריימו היה על המגרש הפועל כתשה את הטורקים ולא השאירה לה סיכוי. בריימו, גם בריבאונדים שלא קטף, סגר ליריבה את הצבע, ביצע כמה עצירות שמשנות מומנטום והציג משחק הגנה שלא רואים בסטטיסטיקה. קטש, שתסכימו איתנו שיש לו קצת מושג בענף הזה, אמר בסיום המשחק: "בריימו וקזינס, שנכנס לנעליים של לוקט, עשו עבורנו את ההבדל במשחק הזה". הניצחון על בנדירמה הופך את הפועל למושלמת באירופה בטור משחקי הבית. ביום רביעי הקרוב נוסעים לאתונה לקרב ישיר עם אא"ק על ראשות הבית. ביום ראשון תפגוש הפועל את מכבי חיפה למשחק ליגה.