סילבסטר. נולד מחדש. צילום: ראובן שוורץ

רגע לפני שבית"ר סגרה עם ברק אברמוב את המעבר של יאקוב סילבסטר לבני יהודה, שוחח סוכנו של החלוץ הסלובקי, עו"ד שחר גרינברג, עם קודקודי בית וגן והודיע להם: "אני לא אומר את זה מתוך אינטרס, אתם עושים טעות". זה לא עזר וסילבסטר עבר לכתום, כשבבית"ר מתנים את מעברו בכך שלא ישחק מול האקסית.

השבוע, אחרי שלושה שערים בשני משחקי ליגה בקבוצה של יוסי אבוקסיס, התפנה החלוץ לדבר על המעבר לשכונת התקווה. "אני כדורגלן ולמדתי שכדי להישאר רלוונטי במקצוע הזה אתה חייב לחיות את ההווה, לא להסתכל אחורה וגם לא לתכנן קדימה, פשוט לעשות הכי טוב כאן ועכשיו. הרבה אנשים שואלים אותי מה לא עבד בבית"ר, ואני יכול רק להגיד שזו בעיקר העובדה שכל שני וחמישי הגיע למועדון שחקן חדש, וכל רגע עשו שינויים בהרכב, וכל הזמן חיפשו את הנוסחה להצלחה. בסיטאוציה כזו אי אפשר לייצר כימיה לא בחדר ההלבשה ולא על המגרש". 

"אני יודע איפה אני חי וברור לי שבוחנים חלוץ על פי מספרים, אבל לפעמים זה לא הוגן להסתכל בטבלת הכיבושים שלך ולחרוץ את גורלך. תבדקו איך אני עוזר לקבוצה, תבדקו כמה ביטחון יש לי כשכל שני וחמישי אני מועמד להחלפה או רוצים לעשות עלי טרייד (עם באר שבע על בן שהר, עם הפועל חיפה על שטקוס). אבל אני לא מאשים אף אחד בבית"ר. הם פספסו אותי, קצת בגללם, קצת בגללי. זה עצוב כי יכולתי לתרום להם, אבל אם לא רוצים אותי במקום מסוים אני צריך להתקדם הלאה". 

קלינגר אמר השבוע שאתה לא מתאים לסגנון של בית"ר, שבקבוצה כמו בני יהודה אתה פורח כי היא מתגוננת, ואילו בית"ר יוזמת.
"זו השקפת העולם שלו. הוא מאמן, הוא קובע וזו זכותו. הוא יכול לחשוב גם שמסי לא מתאים לו בגלל שהפרספקטיבה שלו כמאמן היא אופי מסוים של שחקנים. מה אני יכול להגיד על זה? אני מכבד אותו. להגיד שאני מסכים איתו - לא". 

עם החברים החדשים בשכונה. "אני שמח בבני יהודה". צילום: אורן אהרוני

לא רצית ללכת לבני יהודה, בבית"ר לא רצו אותך. בקיצור, התפשרת?
"הימים האחרונים בבית"ר לא היו פשוטים. אתה יודע שאתה לא רצוי, לא אומרים לך את זה, המאמן מופתע שאתה מגיע לאימון, אתה לא פה ולא שם. בני יהודה היו הבחירה הכי טובה ביחס למה שהיה על השולחן. אני שמח שאני שם, שמח שאני מבקיע, שמח שאנחנו בפלייאוף העליון ויש לנו סיכוי לזכות בגביע. לא סתם אני חוזר כל כך הרבה על המילה שמח, כי כל כמה שאהבתי את האנשים והאוהדים בבית"ר, בימים האחרונים שם לא הייתי שמח".

היית יכול לעזור לבית"ר או שזו דמגוגיה?
"לא מעט שחקנים והקבוצה כמכלול לא הצליחו לספק את השאיפות של בעל הבית ושל האוהדים. אני חלק בלתי נפרד מזה. היו צריכים לבחור מישהו שיפנה את מקומו ולעשות שינויים ואני שילמתי את המחיר. להגיד לך שזה היה צודק? הלו, זה כדורגל, זה לא בית משפט. התאכזבתי, המשכתי הלאה והכול בסדר. אין לי כעס וטינה כלפי בית"ר".

בינתיים אתה כובש במדי בני יהודה, וודוץ הרומני של בית"ר עדיין לא התאקלם, והקבוצה של קלינגר עדיין מחמיצה בסיטונות.
"אין דבר יותר מכוער מאשר לעזוב קבוצה ואז לבקר שחקנים בתפקיד שלך. אני לא האיש לדברים האלה. בית"ר קיבלה החלטה. עכשיו אני צריך להבקיע עבור בני יהודה, וזהו. אני לא מתעסק באם אלא רוצה ליישר את הסטטיסטיקה שלי בעונה הזו, ואז בקיץ לחשב מסלול מחדש. אני אוהב את ישראל ואת אוהדי בית"ר, אבל עדיין לא יודע מה אני רוצה לעשות בעונה הבאה. לא שכחתי להבקיע. למעשה אף חלוץ ברמה גבוהה לא שוכח להבקיע, הוא פשוט צריך שיסמכו עליו, וכשסומכים עלי הכדורים הולכים יותר לכיוון הרשת ופחות לגוף של השוער והחוצה. זה הכול".