יוסי מזרחי. צילום: אוהד צויגנברג

הפועל קטמון תחל היום ב־16:00 את הפלייאוף העליון בטדי מול בית"ר תל אביב/רמלה, ואם היא רוצה לחגוג בעוד חודש וחצי עליית ליגה אסור לה למעוד כפי שהיא נוהגת במחזורים האחרונים של העונה, פספוס נקודות (נגד איכסל ונצרת עילית) שהיה כבר פותח פער מבטיח ומבטיח את חצי הדרך לליגת העל.

המשחק נגד נצרת עילית מצד אחד זו הפעם הראשונה שראינו שבקטמון יש חבורה לוחמת ששבה להילחם כמו שמצופה ממי שרוצה לעלות ליגה, אבל בצד זה, אובר האגרסיביות בא לידי ביטוי באיבוד עשתונות והרחקות מיותרות. קטמון פתחה את המשחק הזה נהדר עם שני שערים מהירים של ויליאם אגדה ומיקו ממן (דקות 11 ו־13), ספגה שער מיותר מרגלי ים כהן, ואז החל הלחץ.

הראל שלום ספג אדום בדקה ה־40, ירדן אבוחצירה הורחק גם הוא בדקה ה־47, ומפה קטמון שיחקה כמעט מחצית שלמה עם מינוס שני שחקנים. השוויון של נצרת עילית היה באוויר, מה שגם הביא למהומה בחדר ההלבשה. "בסיום המשחק ניגש אלי מספר 16 (מיקו ממן)", כתב שופט המשחק איתן שמואלביץ' בדו"ח שלו, "והחל לתקוף אותי מילולית בהקשר להחלטות השיפוט, ומכיוון שלא פסק לאחר שהזהרתי אותו שלפתי לעברו את הכרטיס האדום (האירוע קרה בעודי על כר הדשא). 

בקטמון נשבעו השבוע שממן לא קילל ולא ניבל את הפה אלא רק הפנה את תשומת ליבו של השופט על כך שקיפח את קטמון

עוד כתב שמואלביץ' בדו"ח השיפוט: בדקה ה־65 מנהל קטמון, אלעד סיבוני, עבר דרך הילדים שאחראים על החזרת הכדורים ואמר להם לא להחזיר כלל את הכדורים למגרש. השופט הרביעי הפנה את תשומת ליבו של המשקיף שנכח לידו, וכשזה פנה למנהל הקבוצה (סיבוני), הוא נענה בתגובה: "זה מה יש", ואמר למשקיף: "אתה אפס מאופס". 

מיכאל ממן. צילום: אורן אהרוני

לא רק שחקני קטמון אלא גם האוהדים איבדו את הראש בשישי שעבר. כפי שמופיע בדו"ח השופט: "בירידה מכר הדשא נזרקו לעברי ולעבר עוזר שופט מספר 2 כוסות קפה (אחת אף פגעה בו) וגרעינים, ואוהדים אף ירקו לעברנו. כשעה לאחר סיום המשחק, כאשר רק התחלנו בנסיעה אל מחוץ למתחם האצטדיון (ביציאה מהחניה), חסמו את המונית שני בחורים ומנעו מאיתנו לנסוע, ופתאום הופיעו כעשרה גברים צעירים נוספים והחלו לקלל תוך שהם מונעים מהרכב להתקדם. לפתע הם החלו לדפוק על הרכב, לירוק עליו ולבעוט בו, והשיא היה כאשר שני בחורים צעירים אף פתחו את דלתות המונית במטרה לפגוע בנו ואחד מהם ניגש עם אגרוף מונף לעבר נהג המונית ורצה לחבוט בו. היו אלה רגע חרדה שמעולם לא נתקלתי בהם מימיי כשופט כדורגל והרגשנו שלולא כח האבטחה שהמתין לנו והגן עלינו האירוע היה מסתיים באסון".      

אורי שרצקי מנכ"ל קטמון אמר אחרי המשחק: "אני מתבייש" והקבוצה עמדה לדין השבוע. הוועד המנהל הוציא שלשום הודעה חריפה נגד האירועים: "לאחר קבלת דיווח ממנכ"ל הקבוצה על האירועים שליוו את יציאת שופט המשחק מאצטדיון טדי וצפייה בסרטונים שצילמו מאבטחים באירוע וכן בסרטון ממצלמת האבטחה באצטדיון, ולאחר קיום דיון במכלול הנושאים שקשורים בעניין" כתבו חברי הוועד

צילום: אלכס קולומויסקי

"על אף הביקורת על רמת השיפוט במשחק ומספר החלטות שגויות שקיבל צוות השיפוט ועוררו מורת רוח בקרב האוהדים, לא מקובל על הוועד המנהל שאוהדי הקבוצה ינקטו בתגובה בפעולות אלימות פיזית או מילולית ואין להתנהגות שהתגלתה כל הצדקה. הוועד המנהל מוצא כי תיאור האירוע על ידי השופט קיצוני ומוגזם ולא נשקפה כל סכנה פיזית כפי שמתואר בדו"ח השיפוט. הוועד הנחה את המנכ"ל להופיע בדיון המשמעתי שאליו זומנה הקבוצה כך שיובהרו העובדות לאשורן והאירוע יתברר בפרופורציה הנכונה. על מנת להבהיר את עמדת הוועד המנהל, להעביר מסר לכלל האוהדים ולמנוע אירועים דומים בעתיד, הוחלט לנקוט בסנקציות כנגד האוהדים שלקחו חלק ישיר בהתקהלות שסביב המונית, ולהרחיקם ממשחקי הקבוצה עד סוף העונה. כמו כן, הוועד המנהל יבצע תחקיר עם קב"ט ומנהל האירוע של יום שישי האחרון.

"בנינו קהילה לתפארת שחרטה על דגלה ערכים שמתנגדים לאלימות וגזענות, פתחנו את דלתינו לכל אדם והקפדנו לשמור על ערכי הספורט. האירועים ביום שישי האחרון מטילים עלינו חובה לעצור ולחשב מסלול מחדש. הוועד המנהל רואה בכלל חברי העמותה, בעלי התפקידים והשחקנים אחראים לאירועים שהתרחשו ביום שישי האחרון ודורש מכולם לקיים חשבון נפש אמיתי. במהלך התקופה הקרובה, נכנס לאסיפת חרום את חברי העמותה על מנת להבין, כקהילה, כיצד ניתן למנוע אירועים דומים בעתיד.

אנו קוראים לכולם, לגלות סבלנות וסובלנות אחד כלפי השני בתקופה הקרובה – ולהתרכז בשבעת המשחקים הקרובים על מנת שבסוף העונה נוכל להגשים את החלום של כולנו". 

באסיפה הראשונה אחרי המשחק, ביום רביעי אמר יוסי מזרחי לשחקניו: "נכון שהשופט קיפח אותנו (התכוון להרחקות ש"א) אבל הדבר הכי חשוב בכדורגל זה משמעת ואחריות. אסור לנו לאבד את הראש ולתת ללחץ ולעצבים לנצח אותנו". מזרחי יחסר היום את שלום, אבוחצירה וממן המורחקים, סער בנבנישתי הפצוע ועדן דהן המוצהב, חצי קבוצה. בקטמון מקווים שבשבעת המחזורים הקרובים, יספיקו להם 12-13 נקודות כדי להבטיח עלייה. בקצב צבירת הנקודות של היריבות לצמרת זה בהחלט הגיוני אבל כדאי גם במקביל להתחיל לנצח.     

עניין נוסף: הפועל ירושלים הפסידה 0:1 לכאוכב והיא חמש נקודות מהקו האדום. בדיון שנערך השבוע בין יוסי סאסי לחברת שיכון ובינוי, אמר סאסי: "אני רק רוצה מגרש חלופי להפועל" (מצחיק, נכון?). תוך שבוע על הצדדים להגיע לפשרה.