קבוצת בית"ר ירושלים נשים. צילום: יואב דודקביץ'

לפני בערך שבועיים, כשמונדיאל הנשים הגיע לשיאו, פיפ"א פרסמה נתונים בנוגע למצב כדורגל הנשים בכל אחת ממדינות העולם. 

התמונה שעלתה הייתה מאוד לא מחמיאה עבור ישראל: רק 1,383 שחקניות פעילות, אחוז נמוך במיוחד של מאמנות (4 אחוז מכלל המאמנים בישראל) וגולת הכותרת - המילה "לא" צבועה בצבע אדום בוהק לצד השאלה האם יש כאן אסטרטגיה בנוגע לכדורגל הנשים.

אל מול המצב העגום הזה, כדורגל הנשים בירושלים הישיר אתמול (א') מבט וחייך חיוך גדול. הסיבה: לראשונה בהיסטוריה של העיר נערך אימון הבכורה של קבוצת נשים בוגרת, כשבית"ר ירושלים נשים פתחה באופן רשמי את העונה שלה.

קבוצת בית"ר ירושלים נשים. צילום: יואב דודקביץ'

האימון הזה הוא התוצר הסופי של מאבק ארוך ועיקש של קבוצת נשים אמיצות, שהחליטו לעשות הכל כדי להשיג את מה שהיה אמור להיות על פניו מובן מאליו - להקים קבוצת כדורגל נשים מקצועית בירושלים. אחרי ניסיונות רבים ומחאות לא מעטות, הן מצאו בית חם בבית"ר ירושלים והקימו את הקבוצה שתשחק העונה בליגה הלאומית. 

"תקרת זכוכית גדולה מאוד מתנפצת ברגעים אלה, כשהאימון הראשון של קבוצת הנשים של בית"ר ירושלים יוצא לדרך. אחריה ננפץ, עקב בצד אגודל, תקרות זכוכית נוספות - על המגרש ומחוצה לו", כתבה אמש עפרי ארליך, ממקימות הקבוצה ומרכזת הפרויקט בעמוד הפייסבוק שלה. "הדרך לשוויון עוד ארוכה וקשה, ובעיקר לא סלולה. יש הרבה חזיתות והרבה מהמורות בדרך, אבל ברגעים קטנים כאלה שהם גם התגשמות חלום ילדות שלי, אפשר בהחלט להתהדר ולשמוח".

קבוצת בית"ר ירושלים נשים. צילום: יואב דודקביץ'

אז נכון, בניגוד למקבילה מהגברים, אל אימון הבכורה של קבוצת הנשים לא הגיעו אוהדים עם אבוקות ושירים. אבל אולי גם זה יגיע. מי שכן היו שם הן כ-25 שחקניות חדורות מוטיבציה ואמונה, גיבורות אמיתיות, שבאו במטרה אחת - להגשים חלום ולשחק כדורגל.