מיכאל אוחנה. צילום: ראובן שוורץ

אוחנה, הדור הבא: ביום חמישי שעבר טלפן יוסי בניון לאילן אוחנה, אביו של מיכאל והרוח החיה מאחורי הקריירה של בנו. "אתם רוצים לבוא לבית"ר?" שאל בניון את אבא אוחנה ונענה בחיוב והתלהבות שאין שום סיבה להסתיר. קיץ שלם מחכים במשפחת אוחנה לטלפון הזה, מייחלים לרגע שבו יחזור גאוות המשפחה למקום שהעניק לו את יסודות הכדורגל, מאז שנעל לראשונה נעלי פקקים ועד שבגיל 15 פדה אביו את כרטיס השחקן שלו והיה מסיע אותו מדי יום לקרית שלום, מתחם האימונים של מכבי תל אביב.

"באכסניה שבה שני ענקים כמוך וכמו אלי אוחנה מנהלים את העסק יחד עם משה חוגג אנחנו נשמח להיות חלק", אמר אילן אוחנה לבניון שהעלה תוך כדי שיחה את משה חוגג לשיחת ועידה. חמש דקות תמימות בשיחה הזו העניקו את התחושה שחוגג עשה עבודת שטח רצינית על הרכש החדש שלו. הוא סיפר איך התלהב מהביצועים של הילד עוד כשהוא, חוגג, היה הספונסר של באר שבע וכמה חשק ברעיון להביא אותו לבית"ר בגלל מיליון סיבות, חלק מהן האיכויות המקצועיות, אחרות בגלל העובדה שמדובר בפנטזיסט, וכן, גם בגלל שהוא נולד בקרית יובל ועונה לשם אוחנה.

מיכאל אוחנה באימון. צילום: ראובן שוורץ

דבר אחד העיב על כל הסיטואציה והוא התביעה המשפטית שמנהלת משפחת אוחנה נגד מ.ס אשדוד והסוכן דודו דהאן, כשבאר שבע דורשת כתנאי לקיום העיסקה עם בית"ר שהתביעה תוסר. הדבר שהכי הדהים וריגש את חוגג היה שאילן אוחנה אמר לו שבעניין הזה הוא צריך לעשות שאלת רב, בדיוק כמו שחוגג עשה כשרצה לרכוש את בית"ר. הרב של אוחנה אמר לו: "מי שמוותר מתוך כוח באה עליו ברכה. בסיטואציה הזו, שבה כל הצדדים מרוויחים ויוצאים לדרך חדשה, צריך לשכוח לעת עתה מהתביעה ולפתוח דף חדש".

בחמישי בלילה יצאה ההודעה הרשמית: מיכאל אוחנה בבית"ר. הדרישה של חוגג ושות' היתה שהרכש החדש יקבל את החולצה מספר 11. זו חגיגה לקופריטיירים, זה אמור לקדם מכירת מינויים ומצית את הדמיון. לא סתם בשישי פירסם המועדון בפייסבוק את הכותרת 'אוחנה שוב בבית"ר', עם ביצועים של מספר 11 המקורי בסלאלום אופייני. יש כאן הרבה מעגלים שנסגרים: אלי אוחנה היה זה שכמאמן נבחרת הנוער טיפח את אוחנה ג'וניור. על הקשר לבית וגן כבר דיברנו. וקיימת גם העובדה שאביו אילן ואמו נועה, היו מגיעים במיוחד לימק"א כדי לצפות מקרוב באלי אוחנה. ולא, אין קשר משפחתי.

ביום שלישי אוחנה החדש ערך אימון בכורה בבית"ר. חוגג סימן וי ענק במחברת. אפילו מה שקרה באמצע השבוע הנוכחי עם קלטינס לא מחק לבעל הבית של בית"ר את החיוך.