שחקני קבוצת השוק והגביע | צילום: רפי קוץ

שוק מחנה יהודה על המפה. ולא בגלל שהוא הפך לאחרונה ליעד תיירותי מהגדולים שיש בירושלים, אלא בגלל הכדורגל. הכירו את קבוצת השוק, שעשתה השנה היסטוריה עם  זכייה בליגה למקומות עבודה ובמחוזיאדה.

קבוצת השוק קיימת כבר 32 שנים, אך השנה היא זכתה לראשונה בתואר. שי זקן, אחד מוותיקי הקבוצה ומי שנמצא בשוק מגיל 11, מסביר מה הביא לשינוי. "הצערנו את הקבוצה כשאני למעשה אחד ה'זקנים'", הוא אומר בחיוך. יש לנו המון רוח לחימה, ספונסרים שנותנים רוח גבית ויחד עם האימונים הקשים הצלחנו להתקדם".

התמיכה של קבוצת השוק היא גדולה וכוללת בין היתר את מלך החמוצים ירון צדקיהו ("הוא עוזר ומלווה ודואג לספונסרים), מגל הסעות, אטליז אורי עדיקה, jtlv, תיווך הראל ועופר איובי שתומך ומסייע. התמיכה מגיעה גם מכיוונה של מעדניית באשר, שבין היתר אחראית על הכיבוד אחרי משחקים. "הם  נותנים חסות ואפילו מביאים גבינות ויין, אבל זה מותנה בניצחון", צוחק זקן.

המכנה המשותף לכולם הוא השוק – כולם עובדים כאן או קשורים בדרך כזו או אחרת למחנה יהודה. ויש כאן גם לא מעט כשרונות, כשבשנה שעברה למשל שיחק בה אור זהבי. "הוא היה שחקן נוער של בית"ר ובצבא הוא 'התבזבז'", מספר זקן. "הוא חבר של הבן שלי אז הבאתי אותו לקבוצה. אחרי שראיתי אותו פניתי מיד לאיתן מזרחי ואמרתי לו שהוא חייב להכניס אותו לבית"ר – וככה היה".

בדיוק לפני קצת יותר משבוע קיבלה קבוצת השוק את הגביע של הליגה. "אנחנו לא סתם קבוצה, אנחנו ברצלונה של השוק", מסכם זקן.