אמנון שנק ז"ל. צילום: מהאלבום הפרטי

ביום ראשון השבוע ערך אגף הספורט העירוני בראשותו של איציק קורנפיין טקס מרגש לזכרו של אמנון שנק ז"ל, מאנשי הספורט המובילים של ירושלים בעשורים האחרונים ששימש כמנהל תחום הכדורסל וקידום מתקני הספורט באגף הספורט ונפטר לפני מספר חודשים.

בטקס השתתפו מחזיק תיק הספורט בעיריית ירושלים עו"ד אלישע פלג, סמנכ"לית תרבות וספורט בעיריית ירושלים אריאלה רג'ואן, אשתו של אמנון, ירדנה שנק, הילדים, גיסו יוסי שרעבי, מנכ"ל משרד התרבות והספורט, המשפחה המורחבת ועובדי אגף הספורט.

חדר הישיבות של שמו של שנק. צילום: יח"צ

כחלק מהנצחתו של אמנון שנק הוחלט לקרוא לחדר הישיבות המרכזי באגף הספורט בעירייה על שמו של אמנון שנק ומשפחתו התכבדה בהסרת הלוט מהשלט שהוצב אחר כבוד בחדר. בנוסף הוחלט על הנצחתו של שנק בקריאת טורניר סטריטבול ירושלים המסורתי, שאותו ניהל שנק במשך 22 שנה ברציפות והיה ממקימיו, על שמו.   

איציק קורנפיין, מנהל אגף הספורט: "אמנון היה דמות מובילה ודומיננטית ובן משפחה באגף הספורט העירוני ולכתו היכתה את כולנו בהלם מוחלט. זה היה אך טבעי להנציח את אמנון בתוך אגף הספורט שהיה בית שלו ובטורניר סטריטבול ירושלים שהיה האירוע שהכי מזוהה איתו. משפחת שנק, ירדנה, הילדים, יוסי והמשפחה המורחבת הם חלק בלתי נפרד מאיתנו וזכרו של אמנון יהיה נצור בליבנו לתמיד".

 איציק קורנפיין וירדנה שנק. צילום: יח"צ