ליאור זדה. צילום: עוז מועלם

הכתובת היתה על הקיר: מיד בסיום המשחק ביום שני, שבו הובסה נורדיה 4:1 על ידי שמשון כפר קאסם, הניח ארז בנודיס את המפתחות והתפטר מתפקידו. בנודיס ידע שאם לא ייזום מהלך של פרידה יפוטר, אחרי שקיבל את כל התנאים להצליח והוביל את נורדיה לבינוניות ודשדוש שרחוקים מאוד מהמטרה שאליה כיוונו בעמק הארזים: עליית ליגה.

ביום שלישי בבוקר כבר יצאה ההודעה הרשמית של נורדיה על צירופו של ליאור זדה. זדה היה המועמד המוביל מבחינת נורדיה כבר לפני מספר שבועות, אבל העובדה שבחר לחתום באח"י נצרת הורידה את אפשרות הגעתו מעל מהפרק.

המאמן החדש, שיצטרך להתרגל למדים הצהובים־שחורים, העביר אימון בכורה שלשום אחר הצהריים, וכבר היום (שישי) ב־12:45 ידריך את נורדיה לראשונה בטדי מול עירוני אשדוד: "ישבתי עם נורדיה כבר בתחילת חודש יוני, אבל האמנתי שתגיע הצעה מהלאומית. אך התחוור לי שהזמן עובר ואנשים שוכחים מה עשית ואיפה הצלחת. אני יודע שמגיע לי להיות במקומות יותר גבוהים, אבל לא עוסק בזה אלא במציאות, בעניין הפרנסה וברצון לאמן. אהבתי את האינטראקציה עם אנשי נורדיה, את הרצון שלהם ללכת בדרך שונה מהמקובל ומשודרגת, ואני אחד שאוהב לאמן והחלטתי ללכת על זה. אני מכיר פה חלק גדול מהשחקנים וכולם מתחילים אצלי עם דף נקי. אני רעב ונחוש להצליח".

זדה, מאמין גדול בכדורגל דינמי עם שחקנים שלא מפסיקים לעשות תנועה, יצטרך להתמודד עם סגל שברובו אוהב את הכדור לרגל ודי שבור מנטלית מהתוצאות האחרונות של נורדיה. המאמן ינסה לעשות את המקסימום בהכנה של 48 שעות כדי לצלוח את המפגש היום מול אשדוד ותוך כדי תנועה להפוך את נורדיה כך שתשחק על פי האג'נדה שלו.

המאמן כבר אמור לקבל שחקן רכש ראשון, את טל איילה ממכבי יבנה, והוא ינסה לצרף גם שחקן כנף אחד או שניים ושחקן הגנה אחד לפחות שייצבו את ההגנה. "זו סיטואציה שלא עברתי עדיין, להכין קבוצה ביומיים למשחק ליגה, אבל אני לא מחפש אליבי אלא נחוש מאוד להביא את הדברים שלי כדי לעזור לנורדיה להצליח". לזדה חוזה עד לסיום העונה, כשהמטרה הראשונה שלו תהיה להוביל את נורדיה לפחות לפלייאוף העליון, אם לא למעלה מזה.