ליגת כדורסל קיץ. צילום: גלעד תדהר

האם צפוי לנו חורף חם בתחום הכדורסל החובבני? כשלושה שבועות אחרי סיומה של ליגת השכונות במהדורת הקיץ, מארגניה עובדים בימים אלה על מקבילה לעונת החורף. על הפרק: ליגה ברמה גבוהה, עם מגרשים, שופטים, תלבושות, סטטיסטיקות, סדרות פלייאוף, פרסים ואפילו שידורים חיים בפייסבוק. הבעיה: מחסור בתקציב שבעזרתו ניתן יהיה להרים את הפרויקט הזה לגבהים אליו הוא שואף.

ליגת הקיץ של ירושלים בכדורסל הוקמה כיוזמה פרטית על ידי משה וייס. הליגה הוקמה מתוך ביקוש ודרישה של תושבי העיר להקים ליגה לפי צרכיהם כדוגמת דקות משחק, מספר השופטים וכמות משחקים.

קבוצת 'שימי גילה' שזכתה בליגת הקיץ. צילום: גלעד תדהר

"הליגה הוקמה בשם אהבת המשחק ובמטרה לספק חווית משחק גבוהה עבור קבוצות חובבניות ולשחקנים חצי מקצועיים", מסביר וייס. "המשחקים התקיימו במסגרת תחרותית ומהנה בתקופת חודשי הקיץ אשר כמעט ואין בהם פעילות לשחקנים".

והנתונים בהחלט היו מרשימים: בליגה שהיתה בקיץ השתתפו 12 קבוצות וכ-180 שחקנים מכל

הליגות השונות (מקומות עבודה, שכונות, בתי כנסת, איגוד הכדורסל ומגרשי האספלט). הפרויקט החל למעשה כפיילוט בקיץ שעבר (בשיתוף עם העירייה) ונחל הצלחה גדולה. "לאור כך בעונה החולפת הליגה התרחבה", מסביר וייס.

בימים אלה עובד וייס על הליגה הבאה – ליגת השכונות גרסת החורף, אך כדי להמשיך להפעיל אותה במתכונת מוצלחת הוא זקוק לסיוע כלכלי. "הצלחנו להגדיל את הליגה העונה מ-8 ל-12 קבוצות על אף שהביקוש היה אף גבוה יותר, אך היה קושי כלכלי. לצערנו העונה הסדירה התקיימה כמעט ללא תמיכת העירייה", הוא מסביר. "קרענו את עצמנו כדי להרים את הליגה הכי טובה שאפשר ואנחנו זקוקים לעזרה".